۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۸:۴۸
کد خبر: 82861969
T T
۰ نفر
سوخت مورد نیاز ایام نوروز در استان بوشهر تامین شده است

بوشهر- ایرنا- مدیرشركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر گفت: با توجه به تامین زیرساخت های نرم افزاری، بررسی و اصلاح تجهیزات موجود دراستان سوخت مورد نیاز در نوروز تامین شده است.

مسعود نیك تاج روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: درنوروز 96، روزانه یك میلیون و 900 هزار لیتر بنزین در استان بوشهر مصرف شد كه پیش بینی می شود این میزان تا 2میلیون لیتر در روز نیز افزایش داشته باشد.
وی تصریح كرد: بیشترین رشد مصرف بنزین نوروز برای سالجاری به میزان 20 درصد پیش بینی شده كه با توجه به ورود مسافران نوروزی از 22 اسفند تا 15 فروردین در خصوص تامین و عرضه سوخت (بنزین، نفت گاز، گاز مایع و CNG) مورد نیازهیچ كمبودی وجود نخواهد داشت.
نیك تاج اضافه كرد: برای عرضه سوخت در نوروز، زیرساخت های نرم افزاری و تجهیزات مجاری عرضه در مسیرهای اصلی و پرتردد مورد بررسی و اصلاح قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینكه تعداد 300 دستگاه نفتكش جاده پیما مسئولیت عرضه سوخت در مجاری عرضه استان بوشهر را برعهده دارند گفت: روزانه یك میلیون و 500 تا یك میلیون و 600 هزار لیتربنزین و یك میلیون و 800 هزار لیتر نفت گاز در این استان مصرف می شود.
نیك تاج اضافه كرد: 63 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی شامل 600 نازل بنزین، 220 نازل نفت و گاز و 34باب جایگاه عرضه سی ان جی در استان بوشهر آماده خدمات رسانی به میهمانان نوروزی است.
وی گفت: با توجه به حجم مسافران نوروزی در استان بوشهرتاسیسات ذخیره سازی در استان از وضعیت مناسبی برخوردار است.
مدیرشركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهرگفت: به صورت میانگین روازنه 194هزار و 651 مترمكعب گاز در استان بوشهر مصرف می شود كه در صورت افزایش 10 درصدی مصرف در استان نیز با توجه به زیرساخت ها مشكلی نخواهیم داشت.
نیك تاج با اشاره به آغاز طرح 'گلگشت نوروزی' در جایگاههای عرضه سوخت در استان بوشهر گفت: این طرح از 20اسفند تا 16 فروردین به منظور كنترل امر توزیع در مجاری عرضه و نظارت بر وضعیت جایگاهها اجرا می شود و مردم می توانند در مواقع ضروری با سامانه سراسری 09627 و 33330270 با این شركت تماس بگیرند.
6047/6045**

سرخط اخبار استان‌ها