۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۵
کد خبر: 82856186
T T
۰ نفر
مركز درمانی «میهه» كوهرنگ افتتاح شد

شهركرد- ایرنا- مركز درمانی شبانه روزی «میهه» شهرستان كوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه با حضور ابراهیم گلمكانی معاون وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی بهره برداری شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری به خبرنگار ایرنا افزود: با بهره برداری از این مركز شبانه روزی 902 خانوار شامل 4 هزار و 236 نفر از خدمات این مركز بهره مند می شوند.
حمید رییسی، تعداد خانه های بهداشت های تحت پوشش این مركز را 9 باب اعلام كرد و افزود: در این مركز ضمن بهره مندی مردم از خدمات پزشك عمومی، با استقرار یونیت دندانپزشكی، خدمات دندانپزشكی نیز به مراجعان ارائه می شود.
وی همچنین گفت: همزمان با افتتاح طرح درمانی میهه كوهرنگ، عملیات اجرایی 2 طرح درمانی در شهرستان های اردل و فارسان این استان آغاز شد.
رئیسی گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان امام رضا (ع) اردل با 2 هزار مترمربع مساحت آغاز شد، با اجرای این طرج 32 تخت در بخش های مردان و زنان به مجموع تخت های فعال این بیمارستان افزوده می شود.
وی اعتبار پیش بینی شده برای بهره برداری از این طرح را بالغ بر 50 میلیارد ریال اعلام كرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی استان تصریح كرد: كلنگ زنی مرحله دوم بیمارستان سیدالشهدای فارسان نیز همزمان با 8 هزار مترمربع زیربنا و با ظرفیت یكصد تخت به زمین زده شد.
وی اعتبار پیش بینی شده برای بهره برداری از این طرح را 250 میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: بخش های اورولوژی، بستری زنان و بستری مردان و بخش اطفال در این مرحله راه اندازی می شود.
به گزارش ایرنا، تعداد مراكز ارائه خدمات بهداشتی در چهارمحال و بختیاری تا سال 93، 92 مركز بوده در حالی كه این رقم با اجرای طرح تحول نظام سلامت به بیش از 110 واحد رسیده است.
7363/6021