۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
کد خبر: 82855706
T T
۰ نفر
چهار تن و 258 كیلوگرم موادمخدر در سیستان و بلوچستان كشف شد

زاهدان - ایرنا - فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: چهار تن و 258 كیلوگرم موادمخدر در عملیات ضربتی و غافلگیرانه یگان های پلیس استان كشف و چهار قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار در این رابطه دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری روز پنجشنبه در این رابطه اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان های ایرانشهر، سرباز و سراوان در سلسله عملیات های مبارزه با قاچاقچیان مسلح در عملیاتی مشترك با پشتیبانی پلیس مبارزه با موادمخدر استان یك باند بزرگ كه قصد جابه جایی مواد در منطقه را داشت، شناسایی كردند.
وی افزود: پس از چندین هفته اقدامات شبانه روزی و رصد مسیرهای تردد اعضای این باند، روز گذشته یگان های عملیاتی پلیس با شناسایی خودروهای قاچاقچیان در درگیری مسلحانه موفق به كشف چهار تن و 185 كیلوگرم تریاك و 73 كیلوگرم هروئین، دستگیری چهار قاچاقچی، توقیف خودروهای نیسان و تویوتا و كشف یك قبضه سلاح كلاش و یك قبضه كلت كمری شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: یكی از ماموریت های مهم پلیس، مبارزه با هرگونه حمل، نگهداری، خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر به عنوان بلای خانمان سوز جامعه است و برخورد نیروی انتظامی در این رابطه محكم، قاطع و مستمر خواهد بود.
به گزارش سیستان و بلوچستان پیشرو ترین استان در جهان از لحاظ مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر است.
این استان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 كیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت كشور) افزون بر 1100 كیلومتر مرز زمینی با افغانستان و پاكستان دارد.
3042**6081