۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
کد خبر: 82846796
T T
۰ نفر
313 جشن گلريزان براي آزادي زندانيان توسط ستاد ديه كشور برگزار شده است

كرمان - ايرنا - مديرعامل ستاد ديه كشور گفت: 313 جشن گلريزان طي سال جاري براي آزادي زندانيان جرائم غيرعمد كشور تشكيل شده كه از اين ميزان 24 گلريزان مربوط به استان كرمان است.

به گزارش ايرنا اسدالله جولايي روز چهارشنبه در آيين تجليل از خيرين و ياوران ستاد ديه نمايندگي استان كرمان افزود: ستاد ديه در كشور از سال 69 شكل گرفته و تاكنون 110 هزار و 466 نفر از زندانيان جرائم غيرعمد به همت اين ستاد از زندانهاي كشور آزاد شده اند.
وي تصريح كرد: زندان براي انسان خوب، جايد بدي است و نبايد براي زندانيان جرائم غيرعمد زندان پيش بيني شود.
مديرعامل ستاد ديه كشور بيان كرد: مقام معظم رهبري در سال جاري مبلغ 313 ميليون تومان به ستاد ديه كشور كمك كرده اند.
وي با اشاره به تصويب قانون بيمه اعتباري شخص ثالث تصريح كرد: با اجراي اين قانون بسياري از زندانيان ديه آزاد شده و بيمه ها در اين زمينه موظف به پرداخت خسارت هستند.
وي با بيان اينكه بيشترين زندانيان جرائم غيرعمد مربوط به كشيدن چك بي اعتبار توسط افراد است افزود: در حال حاضر حدود 12 هزار نفر با 900 ميليارد تومان بدهي در زندان به سر مي برند و اميدواريم با همكاري مجلس و قوه قضاييه و اصلاح قوانين مشكل اين افراد بر طرف شود.
جولايي ادامه داد: در سال گذشته براي 9 هزار و 143 نفر به مبلغ 272 ميليارد تومان گذشت توسط ستاد ديه انجام گرفت و در 9 ماهه سال جاري نيز هفت هزار و 481 نفر از زندانيان چك با 240 ميليارد تومان گذشت از طرف شاكيان آزاد شدند.
وي تاكيد كرد: بايد در بحث مهريه نيز فرهنگ سازي لازم انجام شود و به پيشگيري و آموزش و اجراي قانون توجه بيشتر شود.
اين آيين با حضور آيت الله سيد يحيي جعفري امام جمعه يابق كرمان و مدير حوزه هاي علميه استان؛ رئيس كل دادگستري و جمعي از مسئولان در تالار بهرامي شهر كرمان برگزار شد.
همچنين در اين آيين از خيرين ستاد ديه استان كرمان با اهداي لوح تقدير تجليل به عمل آمد.
3029/7437