۱ اسفند ۱۳۹۶، ۰:۱۹
کد خبر: 82837938
T T
۰ نفر
سامانه روشنایی(لای تینگ) فرودگاه یاسوج آماده راه اندازی است

یاسوج - ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: سامانه روشنایی(لای تینگ) فرودگاه یاسوج برای فعالیت شبانه روزی این فرودگاه آماده راه اندازی است.

رحمت الله مه آبادی عصرروز دوشنبه در حاشیه بازدید از منطقه احتمالی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در منطقه پادنای سمیرم درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه اندازی این سامانه درك بهتر شرایط جوی و محیطی به ویژه در پروازهای شبانه را برای خلبان بهبود می بخشد.
وی ابراز امیدواری كرد: فرودگاه یاسوج اكنون با اجرای طرح تطویل باند از 2هزار و 600 متر به سه هزار و 200 متر و همچنین نصب دستگاه فلایت چك (تست پروازی) كه ظرف كمتر از یك ماه دیگر به بهره برداری است در حال مجهز شدن به امكانات و تجهیزات روز است.
وی با بیان اینكه این فرودگاه هم اینك هیچ نیازی به لحاظ امكانات و نصب سیستم ها و تجهیزات ندارد، افزود: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از سه سال قبل و یكی از اولویت ها و برنامه های اینجانب را رفع مشكلات وموانع پروازی و نصب تجهیزات وسیستم های مورد نیاز فرودگاه یاسوج اعلام كرد.
مه آبادی افزود: اجرای طرح تطویل باند فرودگاه یاسوج كه به یك معضل تبدیل شده بود اكنون با اعتباری افزون بر 300 میلایرد ریال و پیشرفت 100درصدی آماده بهره برداری است و موانع پروازی نیز در حال مرتفع شدن است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج با 66 مسافر و خدمه گفت: عملیات جست و جو با جدیت و از راه هوایی و زمینی و همچنین توسط پهپادها و متخصصان در حال انجام است.
وی تصریح كرد: به نظرمی رسد عملیات پاك سازی مناطق احتمالی سقوط هواپیما در روستاهای بیده و كهنگان كه امروز نیز مورد بازدید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت تا حدود زیادی به اتمام رسیده و نقاطی كه مجموعه مركز كنترل هوایی كشور و سایر متولیان امر اعلام كرده بودند مورد بررسی و بازدید میدانی گروه ها و عوامل جست و جو قرار گرفته است.
مه آبادی ادامه داد: اولویت نخست پیدا كردن لاشه و اثری از سقوط هواپیماست و در مراحل بعدی نیز بررسی علت حادثه خواهد بود كه در این راستا نیز با استفاده از جعبه سیاه و حضور نمایندگانی از شركت سازنده كه مقدمات و تشریفات قانونی برای حضور این افراد نیز در ایران انجام شده ،مورد رصد و بازبینی دقیق قرار می گیرد.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یكشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترك ولی در نزدیكی سمیرم اصفهان سقوط كرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مركز كنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس محل سقوط این هواپیما در منطقه كوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
جست‌وجو برای یافتن جانباختگان احتمالی این سانحه هوایی پس از سقوط هواپیما آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
3016/1662
۰ نفر