چهار طرح تولیدی و صنعتی با حضور معاون اول رئیس جمهوری در استان یزد بهره برداری می شود

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: همزمان با دهه فجر، چهار طرح نیروگاهی و صنعتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری هفته آینده در این استان به بهره برداری می رسد.

علی زینی وند روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: این طرح ها شامل نیروگاه تابان و نیروگاه خورشیدی نوآتیه شهرستان اشكذر و نیروگاه سرو اردكان و كارخانه فولاد یك میلیون تنی چادرملو است.
وی افزود: نیروگاه سیكل تركیبی تابان با ظرفیت 484 مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در محدوده شهرستان اشكذر در سفر معاون اول رئیس جمهوری افتتاح می شود.
معاون استانداری یزد با اشاره به بهره برداری از نیروگاه خورشیدی نوآتیه كه با 500 میلیارد ریال آماده افتتاح است، یادآور شد: این نیروگاه به‌ صورت خرید تضمینی 20 ساله به میزان 10 مگاوات و ظرفیت تولید 18.5 میلیون كیلووات ساعت در سال در اشكذر احداث شد.
زینی وند، اظهار كرد: در سفر جهانگیری، واحد بخار نیروگاه سیكل تركیبی 500 مگاواتی سرو (چادرملو اردكان) به بهره‌برداری می‌رسد كه ظرفیت اسمی این نیروگاه 492 مگاوات برق ساعت است كه زمینه اشتغال 100 نفر را ایجاد می كند.
زینی وند گفت: فولاد چادرملو نیز با ظرفیت تولید 950هزار تن سالانه و سرمایه گذاری 886 میلیارد تومان در این سفر به بهره برداری می رسد كه زمینه اشتغال 600 نفر فراهم خواهد شد.
وزیران نیرو ، صنعت و معدن و تجارت ، دادگستری، همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی ، معاون اول رئیس جمهوری را در این سفر همراهی می كنند.
در دهه فجر امسال در مجموع 635 پروژه با 22هزار میلیارد ریال در حوزه های عمرانی، انرژی، مخابراتی، كشاورزی، صنعتی ، گردشگری، فرهنگی، بهداشتی و دامداری در استان یزد به بهره‌ برداری می رسد كه با بهره برداری از این پروژه ها زمینه اشتغال سه هزار نفر و 192 نفر ایجاد خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهوری در سفر یك روزه به استان یزد علاوه بر شركت در آیین بهره برداری از طرح های یادشده، از چند طرح عمرانی و تولیدی بازدید می كند و در شورای اداری استان نیز حضور می یابد.
1968/2047 خبرنگار: محمودرضا رحمانی* * انتشار: عباسقلی اشكورجیری
@irnayazdd

سرخط اخبار استان‌ها