۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
کد خبر: 82811416
T T
۰ نفر

ممنوعیت تردد در مسیرهای برون شهری استان قزوین

۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
کد خبر: 82811416
ممنوعیت تردد در مسیرهای برون شهری استان قزوین

قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: تردد خودروها به جز امدادی و خدمات رسان از بعداز ظهر امروز یكشنبه به دلیل كولاك شدید تا اطلاع بعدی در همه راه های برون شهری استان ممنوع است.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز یكشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان قزوین افزود: با توجه به پیش بینی كاهش 10 درجه ای دمای هوا امشب نسبت به شب گذشته احتمال بازگشایی مسیرهای قزوین-تاكستان و قزوین-رشت وجود ندارد و باید امشب نیز به بهترین شكل از مسافران درراه مانده پذیرایی كرد.
وی اضافه كرد: در صورت بازگشایی مسیرهای یاد شده در ساعات آینده، به دلیل كولاك پیش بینی می شود تمامی محورها دوباره مسدود شوند بنابراین فعلا تردد در راه های برون شهری تا زمان مساعد شدن شرایط جوی ممنوع است.
استاندار قزوین با بیان اینكه در این موارد نجات جان شهروندان نسبت به هرچیزی در اولویت قرار دارد،اضافه كرد: هرچند تجمع خودروهای سنگین در شهرهای اقبالیه و تاكستان غیرقابل تحمل شده اما ستاد مدیریت بحران این تصمیم را برای جلوگیری از خطرات احتمالی اتخاذ كرده است.
وی افزود: زحمات همه عوامل امدادی در عملیات های مربوط به امداد رسانی به درراه ماندگان به ویژه نیروهای پلیس،هلال احمر و راهداری قابل تقدیر است و البته باید بهتر از این عمل شود.
استاندار قزوین گفت: با توجه به اطلاعیه های هواشناسی باید تمهیدات لازم را برای مقابله با بحران های پیش رو داشته باشیم.
زاهدی با بیان اینكه مواد غذایی به بهترین شكل برای درراه ماندگان باید تامین شود،افزود: منابع مالی مربوط به این موضوع نیز اصلا مهم نیست و از محل های پیش بینی شده جبران خواهد شد.
بارش برف در استان قزوین از جمعه شب آغاز شده و براساس پیش بینی هواشناسی تا عصر امروز یكشنبه ادامه دارد.
در حال حاضر همه مسیرهای ارتباطی استان قزوین به دلیل كولاك و برف مسدود است.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی
۰ نفر