۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
کد خبر: 82810733
T T
۰ نفر

20 مدرسه در استان اردبیل آماده افتتاح شد

۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
کد خبر: 82810733
20 مدرسه در استان اردبیل آماده افتتاح شد

اردبیل – ایرنا – معاون پرورشی اداره كل اموزش و پرورش استان اردبیل گفت:20 مدرسه تازه ساخت استان برای افتتاح در دهه فجر آماده شده است.

به گزارش ایرنا ، مصطفی كافی روز یكشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: 17 مورد از این مدرسه ها بدلیل فرسودگی تخریب و بازسازی و سه مورد نیز مقاوم سازی شده است.
وی بیان كرد: چهارباب از این مدارس در شهرستان اردبیل ،چهار باب در شهرستان خلخال و بقیه در شهرستان های
پارس آباد ، سرعین ، كوثر ، گرمی ، نمین و نیر افتتاح می شود.
كافی گفت: اعتبار ساخت و بازسازی این مدارس از محل كمك های خیرین و اعتبارات تخریب و بازسازی و یا از طریق بنیاد بركت تامین شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره كل آموزش و پرورش استان با اشاره به برنامه های دهه فجر از نواخته شدن زنگ انقلاب در 14 بهمن در مدارس استان خبر داد و افزود: به دلیل تعطیلی مدارس در زو پنجشنبه كه مصادف با 12 بهمن ماه است ، نواختن زنگ مدارس به روز شنبه ، 14 بهمن ماه موكول شده است.
وی گفت: همزمان با دهه فجر 24 عنوان برنامه در مدارس استان برگزار می شود كه برگزاری نمایشگاه ، برگزاری تئاتر مدرسه ای ، اجرای سرودهای حماسی و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله این برنامه ها است.
كافی بیان كرد: رویكرد برنامه های دهه فجر در سالجاری دانش آموز محوری ، دانش آموز یاوری و دانش آموز باوری است.
و تلاش می شود با سپردن اجرای برنامه های مختلف سیاسی ، فرهنگی و ورزشی به دانش آموزان در این دهه حس مدیریت سیاسی و مهارت های زندگی را در آنها تقویت كنیم.
وی گفت: انتقال دستاوردهای انقلاب در قالب های مختلف فرهنگی ، علمی و هنری و همچنین تبیین شعارهای انقلاب از جمله 'استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی ' به دانش آموزان از دیگر اهداف تربیتی برنامه های دهه فجر در مدارس است.
بر اساس آمارهای موجود تعداد سه هزار و 395 مدرسه در استان اردبیل وجود دارد و 19 هزار فعال فرهنگی حدود 230 هزار دانش آموز را در آنها تحت پوشش آموزشی قرار داده اند.
هم اكنون در استان اردبیل نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی ۹۹.۹ درصد ، در دوره اول متوسطه ۹۲.۷۳ درصد و در دوره دوم متوسطه نیز ۷۷.۶۰ درصد است.
خبرنگار: مینا میرقاسمی**انتشار دهنده:عارف شیرزاد
3006/ 1257