۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۹
کد خبر: 82803370
T T
۰ نفر
اسوشیتدپرس: تعطیلی دولت فدرال آمریكا چه بخش هایی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

تهران - ایرنا - خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یكشنبه با اشاره به تاثیرات ناشی از تعطیلی دولت فدرال آمریكا بر سازمان ها و اداره های این كشور نوشت: اگرچه تعطیلی موقت دولت آمریكا تنها بخشی از فعالیت های آن را محدود می كند، اما ادامه این روند، تاثیرات محسوس تری به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایرنا؛ اسوشیتدپرس با بررسی تاثیرات ناشی ازتعطیلی دولت فدرال آمریكا، فهرستی از سازمان ها و نهادهای متضرر از این تعطیلی را ارائه داد كه براساس آن، تقریبا نیمی از 2 میلیون كارمند دولت فدرال، خانه نشین خواهند شد.

بخش خدمات داخلی:
طرحی كه در مورد تعطیلی دولت ایالات متحده در تارنمای وزارت خزانه داری (دارایی) این كشور منتشر شده، نشان می دهد كه نزدیك به 44 درصد از كارمندان آن معادل 80565 نفر از كارمندان بخش خدمات داخلی، ناگزیر به رفتن به مرخصی اجباری خواهند شد. این بدان معناست كه همزمان با شروع فصل ثبت مالیات و اعمال تغییرات در قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط جمهوریخواهان، نزدیك به 45 هزار و 500 نفر از كاركنان بخش خدمات داخلی خانه نشین خواهند شد.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی:
نیمی از 80 هزار كارمند این بخش نیز بیكار خواهند شد. اگرچه این بخش به دلیل در اختیار داشتن بودجه دایمی و عدم نیاز به تصویب سالانه بودجه در كنگره؛ همچنان به فعالیت های اصلی خود ادامه می دهد، اما فعالیت سراسر این حوزه وسیع مختل خواهد شد.

وزارت دادگستری:
تقریبا تمام 115 هزار كارمند وزارت دادگستری، وظایف خطیری از قبیل تامین امنیت ملی و امنیت عمومی را بر عهده دارند كه همین امر آنها را برای ادامه فعالیت در زمان تعطیلی دولت، مجاز می كند. تیم تحقیقاتی رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات مداخلات روسیه در انتخابات ریاست ‌جمهوری 2016 ایالات متحده نیز فعالیت خود را بدون وقفه دنبال خواهد كرد. اما به دنبال تعطیلی اخیر دولت، بیش از 95 هزار كارمند این وزارتخانه بیكار خواهند شد كه از جمله آن ها می توان به اكثر كاركنان بخش امنیت ملی، وكلای آمریكایی و بسیاری از اعضای اف بی آی، اداره مبارزه با مواد مخدر، اداره نظارت بر الكل، دخانیات، سلاح گرم، خدمات مارشال ایالات متحده و كاركنان اداره زندان های فدرال، اشاره كرد. رسیدگی به پرونده های جنایی ادامه خواهد یافت، اما بررسی پرونده های مدنی تا زمانی كه امنیت عمومی را به مخاطره نیندازند، به تعویق خواهد افتاد.

وزارت امور خارجه:
بسیاری از فعالیت های این وزارتخانه در طول تعطیلی دولت، مطابق معمول پیگیری می شود. فرآیندهایی نظیر صدور ویزا و پاسپورت با تعطیلی دولت متوقف نخواهند شد، چرا كه هزینه های جاری مرتبط با این خدمات توسط متقاضیان تامین می شود. اما دفتر مركزی این وزارتخانه در واشنگتن، پس از مشورت با نزدیك به 300 سفارتخانه، كنسولگری و هیات دیپلماتیك این كشور در سراسر جهان، فهرست كاركنان غیر ضروری خود را برای فرستادن آنان به مرخصی بدون حقوق و اجباری، ارایه خواهد داد.

وزارت دفاع:
ارتش آمریكا همچنان به عملیات و اجرای مأموریت های خود در سراسر جهان مانند عراق، سوریه و افغانستان ادامه خواهد داد و كاركنان ارتش نیز موظف به ارایه گزارش كار خواهند بود، اما تا زمان تایید بودجه آن توسط كنگره، حقوقی دریافت نخواهند كرد.
جیمز ماتیس وزیر دفاع نیز روز جمعه نسبت به تبعات گسترده تعطیلی دولت در حوزه عملیات اطلاعاتی، آموزش نیروهای ذخیره و ... هشدار داد.
به رغم شناور ماندن ناوهای نیروی دریایی در دریا و ادامه حملات هوایی ارتش آمریكا علیه دشمنان، نیروهای گارد ملی از خدمت مرخص خواهند شد.

سازمان های اطلاعاتی:
براساس اظهارات یكی از مقامات آشنا به روال اداری كه نخواست نامش فاش شود، نیروی كار در 17 سازمان اطلاعاتی ایالات متحده به صورت چشمگیری كاهش پیدا خواهد كرد و كارمندانی كه جزء اركان اصلی به شمار می آیند، می بایست بدون توقع برای دریافت دستمزد به كار خود ادامه دهند.

وزارت امنیت داخلی:
براساس اظهارات یكی از سخنگویان این وزارتخانه؛ تقریبا 90 درصد از كارمندان وزارت امنیت داخلی، اعضای اصلی محسوب می شوند، در نتیجه اكثریت كارمندان اداره های گمرك، حفاظت مرزی و امنیت حمل و نقل، در خلال تعطیلی دولت نیز همچنان مجبور خواهند بود به وظایف خود ادامه دهند.
اداره مهاجرت و گمرك نیز حدود 78 درصد، یعنی بیش از 15 هزار تن از كاركنان خود را مشغول به كار نگهداشته و سرویس مخفی كه از زیرمجموعه های وزارت امنیت داخلی محسوب می شود، بیش از پنج هزار و 700 تن از كارمندان خود را در اختیار خواهد داشت.

وزارت كشور:
براساس اطلاعات وزارت كشور، پارك های ملی و دیگر اماكن عمومی تا حد امكان در دسترس خواهند بود.
سخنگوی این وزارتخانه افزود: بناهای یادبود جنگ و اماكن و پارك های روباز برای بازدید كنندگان باز بوده و بسیاری از پارك های ملی و زیستگاه های حیات وحش در سراسر این كشور نیز قابل دسترسی خواهند بود.
وی در ادامه افزود: جاده های عمومی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند، اما خدماتی كه نیازمند نیروی انسانی و تعمیر و نگهداری هستند، مانند اردوگاه ها و استراحتگاه ها فعالیت نخواهند كرد.

وزارت راه و ترابری:
بیش از نیمی از 55 هزار و 100 كارمند وزارت حمل و نقل معادل 34 هزار و 600 نفر در طول تعطیلی دولت، فعالیت خود را پیگیری خواهند كرد. اكثریت این افراد، كارمندان اداره هواپیمایی فدرال هستند كه سامانه كنترل ترافیك هوایی كشور را اداره می كنند. كارمندان بخش مراقبت پرواز، بازرسان خطوط لوله و خطوط راه آهن نیز از جمله افرادی هستند كه به كار خود ادامه می دهند.
اداره ایمنی ترافیك بزرگراه ها نیز بازرسی های خود را در خصوص نقص های ایمنی خودروها به حالت تعلیق در خواهد آورد.اداره فدرال امور بزرگراه ها و اداره ایمنی خودروهای سنگین نیز كه اكثریت هزینه های آنها از صندوق سپرده فدرال تامین می شود، وظایف خود را ادامه خواهند داد. درآمد این صندوق كه از مالیات فدرال گاز و سوخت های دیزل تامین می شود، همچنان جمع آوری خواهد شد، اما كار صدور مقررات جدید در وزارت ترابری و 9 سازمان تابعه آن، مسلما متوقف خواهد شد.

موسسه ملی سلامت:
دكتر آنتونی فوچی رئیس سازمان بیماری های عفونی این موسسه، تاثیرات ناشی از تعطیلی دولت را به صورت مشخص به بخش تحقیقاتی این موسسه نسبت داد و افزود: تعطیل شدن دولت به معنای توقف تحقیقاتی است كه سال ها به صورت مستمر ادامه داشته است.

سازمان حفاظت از محیط زیست:
اسكات پروِیی مدیر اجرایی این سازمان روز جمعه در ایمیلی به تمام كاركنان این سازمان اعلام كرد كه سازمان حفاظت از محیط زیست با در اختیار داشتن منابع كافی قادر است، برای مدتی محدود به فعالیت خود ادامه دهد و از كاركنانش خواست تا در طول تعطیلی یك هفته ای دولت، به فعالیت خود ادامه دهند.
اروپام**3991**1486**انتشاردهنده: محسن شریفی**
۰ نفر