۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
کد خبر: 82789338
T T
۰ نفر
كاهش بارش ها باعث تاخیر در راه اندازی پیست دیزین شده است

كرج - ایرنا - مدیر پیست بین المللی دیزین گفت كه این پیست در وضعیت و شرایط كنونی با توجه به كمبود بارش ها، برای بازگشایی مناسب نیست و باید منتظر بارش های هفته های آینده باشیم.

عبدالرضا آژیر روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به بارش های روز گذشته، اظهار داشت: میزان برف كنونی كه در پیست بین المللی دیزین وجود دارد جوابگوی راه اندازی پیست نیست و باید منتظر بارش های بعدی باشیم.
پیست بین المللی اسكی دیزین سال گذشته 26 آذر ماه بازگشایی شده بود. برای بازگشایی این پیست نیاز به 85 سانتی متر برف است كه تا كنون كمی بیش از 60 سانتی متر برف باریده است.
وی اضافه كرد: بر مبنای گزارش ها، آخر هفته جاری بارش هایی داریم در صورتی كه این بارش ها مناسب باشد، می توان امیدوار بود كه پیست بین المللی دیزین بازگشایی شود.
آژیر با اشاره به خرید 2 دستگاه برف ساز برای پیست بین المللی دیزین، اظهار داشت: با توجه به اینكه وسعت این پیست زیاد است، دستگاه برف ساز تنها قسمتی از كار را می تواند انجام دهد، از برف ساز تنها به عنوان یك كمك كننده می توانیم استفاده كنیم و زمینه اصلی نمی تواند باشد.
وی ادامه داد: از نظر فنی آمادگی بازگشایی پیست وجود دارد و شرایط مهیا است و باید منتظر بارش های آخر هفته باشیم تا بتوان پیست را بازگشایی كرد.
پیست دیزین واقع در فاصله 70 كیلومتری شمال كرج دارای 3 تله كابین، 2 تله سیژ، 7 تله اسكی بشقابی و یك تله اسكی چكشی است.
ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا 3 هزار و 600 متر از سطح دریا قرار دارد و بهترین زمان اسكی روی برف در آن اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است.
در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 كلبه و 5 رستوران وجود دارد.
7414/خبرنگار:وحیده عسكری**انتشار دهنده:داریوش غفاری
۰ نفر