۱۱ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۳۵
کد خبر: 82782179
T T
۰ نفر
ساخت پنجمین نیروگاه خورشیدی توسط سرمایه گذاران آلمانی در همدان

همدان - ایرنا - مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: چهار نیروگاه خورشیدی در همدان توسط سرمایه گذاران آلمانی احداث شده و پنجمین نیروگاه نیز در قهاوند این استان در حال احداث است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اقتصاد و دارایی، سید ناصر محمودی در بازدید مدیران از نیروگاه های خورشیدی باباطاهر و بوعلی در شهرستان های فامنین و قهاوند، اظهاركرد: شركت آلمانی 'آتوس' با سرمایه گذاری در احداث نیروگاه های خورشیدی در استان همدان، تاكنون اقدام به احداث و نصب چهار نیروگاه هفت مگاواتی كرده و یك نیروگاه نیز در قهاوند در حال احداث است.
وی اضافه كرد: نیروگاه خورشیدی 'شهدا' در روستای كردآباد، 'خلیج فارس' در قهاوند و 'امیركبیر' در آق بلاغ لتگاه بهره برداری شدند و نیروگاه 'باباطاهر' در فامنین نیز به ظرفیت هفت مگاوات به شبكه برق وصل شده است.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی دیگری با نام 'بوعلی' در قهاوند آغاز شده كه هم اینك در حال نصب تجهیزات است.
به گفته محمودی میزان سرمایه گذاری هر یك از نیروگاه های 7 مگاواتی ساخته شده هشت میلیون و 500 هزار یورو معادل 367 میلیارد و 820 میلیون ریال است.
وی افزود: سرمایه گذاری صورت گرفته به صورت 100 درصد خارجی است و با این وجود شركت 'آفتاب ماد راه ابریشم' به عنوان طرف ایرانی سرمایه گذار در این طرح فعالیت دارد.
شركت آلمانی آتوس دومین شركت بزرگ نصب كننده نیروگاه های خورشیدی در جهان است.
نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی خلیج فارس در همدان به عنوان اولین و بزرگترین نیروگاه خورشیدی كشور سال گذشته با حضور وزیر نیرو و به صورت ویدئو كنفرانس به دست رئیس جمهوری بهره برداری شد.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

سرخط اخبار استان‌ها