۴ دی ۱۳۹۶، ۷:۴۹
کد خبر: 82774458
T T
۰ نفر
نفرهای برتر مسابقه شمشیربازی قهرمانی كشور در اسلحه اپه معرفی شدند

یزد - ایرنا - مسابقه شمشیربازی قهرمانی بزرگسالان كشور در اسلحه اپه یكشنبه شب در بخش انفرادی در یزد پایان یافت و نفرهای برتر در این رشته معرفی شدند.

با برگزاری دیدارهای نیمه نهایی ، محمد رضایی از اصفهان و امیررضا كنعانی از اردبیل به فینال این رقابت ها راه پیدا كردند كه محمد رضایی از اصفهان عنوان قهرمانی اسلحه اپه را به خود اختصاص داد.
همچنین عنوان سوم رقابت های انفرادی اسلحه اپه نیز مشتركا به حسین جعفری از یزد و سامان آزادیان از همدان رسید.
بعد از برگزاری مسابقه های مقدماتی ، محمد رضایی از اصفهان ، طاهر عاشوری از آذربایجان غربی ، سامان آزادیان از همدان ، محمدصادق عابدی از مازندران ، حسین جعفری از یزد ، مهدی اعلایی از خراسان رضوی ، فرجی از آذربایجان شرقی و امیررضا كنعانی از اردبیل هشت نفر راه یافته به مرحله یك چهارم نهایی بودند.
این مسابقه با حضور مدیركل ورزش و جوانان یزد و جمعی از مسولان اجرایی و علاقه مندان با رقابت 64 شمشیرباز از استان های مختلف كشور در سالن شهید صدوقی (ره) یزد برگزار شد.
رقابت های شمشیربازی قهرمانی بزرگسالان كشور روز یكشنبه با حضور 160 ورزشكار از 18 استان در سالن شهید صدوقی (ره) یزد با برگزاری دیدارهایی در اسلحه اپه آغاز شد.
این مسابقات به مدت 6 روز در سه اسلحه اپه ، فلوره و سابر در 2 بخش انفرادی و تیمی پیگیری می شود.
در اولین روز این رقابت ها كه با حضور جمعی از مسوولان اجرایی و ورزشی استان و تعدادی از علاقه مندان آغاز شد، 64 شمشیر باز در اسلحه اپه با هم رقابت كردند.
در ادامه مسابقات دیدارهای انفرادی و تیمی به ترتیب در اسلحه های فلوره و سابر برگزار می شود.
هیات شمشیربازی یزد جزو هیات های برتر كشور است و هم اكنون 350 ورزشكار زیر پوشش بیمه ورزشی هستند و 15 ملی پوشش یزدی هستند.
استان یزد 45 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشكار زیر پوشش بیمه دارد و جمعیت آن بر اساس سرشماری آبان ماه سال 95یك میلیون و 138هزار نفر جمعیت است.
7536/ 2047 خبرنگار: كاظم سبحان زاده**انتشار: عباسقلی اشكورجیری

سرخط اخبار استان‌ها