۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۲
کد خبر: 82756341
T T
۰ نفر
امام جمعه اراك:اقدام آمریكا در قدس شریف برخلاف مصالح بین المللی است

اراك - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مركزی گفت: اقدام آمریكا در قدس شریف برخلاف مصالح بین المللی، منطقه ای و دنیای اسلام است.

به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نمازجمعه اراك افزود: جهان اسلام توطئه جدید استكبار و صهیونسیم را در انتقال پایتخت رژیم نامشروع اسرائیل به قدس شریف برنمی تابد و ترامپ اشتباه بزرگ دیگری را مرتكب شده است.
وی بیان كرد: دولت عربستان متاسفانه مطیع آمریكا است، اسلحه های آمریكا را می خرد و نفت كشورش را در اختیار آمریكا قرار می دهند و آمریكا از اقتدار و استقلال ایران گلایه مند است چرا كه عزتمندی را سرلوحه خود قرار داده و منافع كشورش را حفظ می كند.
نماینده ولی فقیه در استان مركزی عنوان كرد: قدس متعلق به همه بشریت است و جهان اسلام با قاطعیت از آن حراست می كنند و دنیا باید بداند كه مسلمانان با تصمیم سخیفانه رئیس جمهور آمریكا به شدت مخالف هستند و دارودسته نتانیاهو با این اقدامات راه به جایی نمی برند.
آیت الله دری نجف آبادی عنوان كرد: دفاع از قدس شریف ، دفاع از اولین قبله مسلمانان، پیامبر (ص)، مردم مظلوم فلسطین و استقلال، شرف و آزادی جامعه اسلام استو هرگز اجازه داده نمی شود كه پایگاه مقدس اسلام، قرآن و پیامبران به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب و رژیم پلید و نامشروع آنان انتخاب شود.
امام جمعه اراك اضافه كرد: دفاع از مظلوم درسی است كه باید از مكتب امام حسین (ع)، رهبر معظم انقلاب و شهدا گرفت و مسلمانان با شجاعت و بصیرت در برابر این اقدام كه ماهیت پلید دشمنان را بیشتر مشخص می كند، خواهند ایستاد.
آیت الله دری نجف آبادی بیان كرد: این سیاست آمریكایی - صهیونیستی خنجری از رو برای مسلمانان است كه تنفر جهان اسلام را نسبت به استكبار و دشمنان بیشتر كرده است و جامعه اسلام در برابر این تعرض ساكت نخواهد بود.
وی اظهار كرد: استكبار و دشمنان در توطئه جدید قلب فلسطین را هدف قرار داده اند كه باید بدانند كه مسلمانان با اتحاد در برابر آنان خواهند بود و نقشه شوم آنان را به عامل نابودی خودشان تبدیل می كنند.
نماینده ولی فقیه در استان مركزی افزود: وهابیت تكفیری یكی از مشكلات در درون اسلام است، آل سعود از پشت خنجر می زند و شریك دشمنان شده و در خیلی از جنایت ها راه را برای آنان باز می كند، دشمن اصلی دنیای اسلام در غرب آسیا و رژیم صهیونیستی و اسرائیل غاصب است.
آیت الله دری نجف آبادی عنوان كرد: دشمنان محكوم به شكست هستند و هر چه بیشتر توطئه كنند، مسلمانان آگاه تر و بیدارتر می شوند و در سایه وحدت به پیش می روند چرا كه وعده خداوند پیروزی حق است و قدس شریف همواره قلب فلسطین خواهد ماند.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص روز دانشجو(16 آذر) گفت: دانشگاه ها، حوزه ها و مدارس یكی از حساس ترین مواضع ضد آمریكا، داعش و آل سعود است و دانشجویان و دانش آموزان باید با قدرت و آگاهی و دشمن شناسی این مسیر را ادامه دهند.
امام جمعه اراك افزود: جوانان بدانند آمریكا خیر ما را نمی خواهد، آنان می خواهند مسلمانان را غارت كنند، و دشمن قسم خورده اسلام هستند.
آیت الله دری نجف آبادی تاكید كرد: مقابله با دشمنان تنها در شعار نیست و دانشجویان و دانش آموزان باید میدان های علم و جهاد علمی از هیچ كوششی دریغ نكنند.
سالروز تاسیس شورای انقلاب فرهنگی، بزرگداشت هفته پژوهش، افتخار آفرینی تیم وزنه برداری ایران، حاضر نشدن كشتی گیر ایرانی مقابل حریف صهیونیسم، سالروز شهادت آیت الله دستغیب و سالروز تاسیس صندوق قرض الحسنه مهر از دیگر موضوعاتی بود كه در خطبه های نمازجمعه اراك به آنها پرداخته شد.
همچنین نمازگزاران اراكی پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به سیاست های امریكایی - صهیونیستی راهپیمایی كردند.
نماز عبادی سیاسی جمعه در 33 نقطه استان مركزی اقامه می شود.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدری
۰ نفر