۱۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۰
کد خبر: 82752924
T T
۰ نفر
خرید تضمینی  ۱۸۰هزار تن گندم با ارزش ۲۳۲ میلیارد تومان از كشاورزان استان تهران

تهران- ایرنا-رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان تهران گفت: تاكنون ۱۸۰ هزارتن گندم با ارزش ۲۳۲ میلیارد تومان در طرح خرید تضمینی از كشاورزان استان خریداری شده و كل مطالبات كشاورزان پرداخت و تسویه شده است .

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ علی اشرف منصوری عصر دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان كه به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران برگزار شد اظهار كرد: میانگین تولید گندم دراستان تهران را از میانگین كشوری بالاتر است و در سال زراعی گدشته علیرغم پركنش نامناسب وكمبود باران در استان تهران ۱۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش خرید داشتیم .
وی افزود:ما افزایش غیر منطقی در قیمت مرغ و شیر نداریم و هم اكنون قیمت این 2 محصول منطقی و برای مصرف كننده و تولید كننده متعادل دانست .
منصوری درادامه به برنامه ریزی سازمان تعاون روستایی برای تامین میوه شب عید اشاره كرد وگفت: براساس مصوبه كمیسیون تنطیم بازار ۲۰۰۰ تن سیب دماوند و ۴۰۰۰تن پرتقال برای توزیع درشب عید پیش بینی شده است .
وی در ادامه به گزارش قیمت كالاهای اساسی اشاره كرد و افزود: در حال حاضر قیمت برنج خارجی نسبت به آبان ماه ۵ درصد رشد قیمت داشته اما قیمت برنج ایرانی در مقایسه به ماه قبل تغییری نداشته است.
منصوری ادامه داد: قیمت روغن نباتی و قند بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته باقیمانده اما شكر بسته بندی افزایش ۶ درصدی قیمت دارد.
موضوع عرضه مستقیم محصولات كشاورزی در میادین میوه و تره بار ، آخرین دستور جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران بود كه محمد حسین مقیمی استاندار تهران با بیان اینكه منافع مردم و كشاورزان و شهرداری در این طرح باید مدنظر باشد گفت: از تجریه مدیریت شهری در اجرای این طرح به منظور عرضه مستقیم محصولات در غرفه های میدان میوه و تره بار باید بهره مند شد تا كشاورزان نیز بتوانند محصولات خود را مستقیم عرضه كنند.
جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران عصر امروز (دوشنبه) در محل استانداری تهران برگزار شد.
خبرنگار: سید جواد ال داود انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7243 / 1539
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد