فیلم های «راه ابریشم» و «ملك سلیمان» از هیسپان تی وی پخش می شود

تهران - ایرنا - همزمان با هفته فیلم ایران در ونزوئلا شبكه تلویزیونی هیسپان با دو فیلم سینمایی «راه آبی ابریشم» و «ملك سلیمان» دوبله شده میزبان اسپانیایی زبان های علاقه مند به سینمای ایران خواهد بود.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، شبكه های برون مرزی در ضیافتی سینمایی با تلویزیون های هیسپان تی وی و پرس تی وی به ترتیب با نمایش فیلم های سینمایی «راه آبی ابریشم» و «ملك سلیمان» و همچنین فیلم های «عبدالرحمان آر دویل» به همراه «قلمرو ارواح» و مستندی از هیسپان؛ «مردم و درخت زیتون» بر غنای این مهمانی می افزایند.
به گزارش روابط عمومی شبكه هیسپان دو فیلم سینمایی «راه آبی ابریشم» و «ملك سلیمان» كه در هیسپان تی وی دوبله شده، در «هفته فیلم سینمای ایران» كه با همكاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، بخش بین الملل جشنواره فیلم مردمی عمار و شبكه هیسپان تی وی در ونزوئلا در حال برگزاری است، برای مخاطبان اسپانیایی زبان به نمایش درخواهند آمد.
این هفته فیلم به درخواست رئیس بنیاد سینمایی ونزوئلا؛ خانم بانكاری از24 نوامبر (4 آذرماه) شروع و تا 30 نوامبر (10 آذرماه) در شهر كاراكاس، پایتخت ونزوئلا ادامه خواهد داشت.
همچنین در برگزاری این هفته فیلم در كشور ونزوئلا، چند موسسه این كشور آمریكای جنوبی نیز مشاركت دارند.
علاوه بر فیلم های «راه آبی ابریشم» و «ملك سلیمان»، فیلم های سینمایی «تنهای تنهای تنها» به كارگردانی احسان عبدی‌پور، «بادیگارد» اثر ابراهیم حاتمی كیا نیز از جمله آثار به نمایش درآمده در این هفته فیلم هستند.
با توجه به اهتمام هیسپان تی وی در دوبله حرفه ای و پخش منظم آثار سینمای ایران، دوستداران سینما و آثار نمایشی ایرانی در آمریكای لاتین، با فیلم های ایرانی آشنایی خوبی دارند.
از هیسپان ببینید:

** هیسپان تی وی و «مردم و درخت زیتون»

شبكه تلویزیونی هیسپان همچنین فیلم ' مردم و درخت زیتون' را در جدول پخش برنامه های گنجانده است كه طبق ساعات تعیین شده روی آنتن این شبكه خواهد رفت.
موضوع این فیلم این است كه : چند دونده آمریكایی در دفاع از مردم فلسطین، تصمیم می گیرند به جای درختان زیتونی كه نماد صلح و مردم فلسطین است و اسرائیلی ها سعی در نابودی آنها دارند، نهال های جدیدی بكارند. همه این اتفاق ها سوژه مستند «مردم و درخت زیتون» است كه به آنتن هیسپان رسیده است.
مستند «مردم و درخت زیتون» (The People and the Olive) داستان جنگ رژیم اسرائیل با مردم فلسطین و این بار بر سر از بین بردن نماد مردمان فلسطین، یعنی درخت زیتون است.
در این مستند نشان داده می شود كه اسرائیلی ها از سال 2001 تا 2012 حدود 500 هزار درخت زیتون را از ریشه درآورده اند. درختانی كه قدمت برخی از آنها حتی به دو هزار سال هم می رسد. درخت زیتون علاوه بر اینكه نماد صلح است، نماد هویت مردمان فلسطین است و در حال حاضر، در سرزمین فلسطین در حدود بیش از 7 میلیون درخت زیتون وجود دارد كه به دلیل ساختن دیوارهای بتونی و دیگر محدودیت ها از سوی رژیم اسرائیلی، فلسطینیان به حدود 2 میلیون آنها دسترسی ندارند.
كارگردان این مستند، Aaron Dennis از نگاه اقتصادی نیز به این موضوع پرداخته و اشاره كرده رژیم اسرائیل با كندن درختان زیتون، مردم فلسطین را از اصلی ترین منبع درآمدشان محروم كرده است.
داستان این مستند به همین جا ختم نمی شود و در اقدامی بشردوستانه، چند دونده آمریكایی تصمیم می گیرند مسیر 129 مایلی را در كرانه باختری در طول پنج روز طی كنند و به جای درختان زیتونی كه اسرائیلی ها كنده اند، نهال های زیتون جدیدی بكارند. این چند دونده آمریكایی ضمن محكوم نمودن این اقدام رژیم اسرائیل، از حقوق مردم فلسطین دفاع می كنند.
مستند «مردم و درخت زیتون» محصول سال 2012 ، در هیسپان تی وی دوبله شده و قرار است از روز دوشنبه ساعت 7:30 در سه قسمت 25 دقیقه ای به روی آنتن برود. بازپخش این مستند در ساعات 14:30 و 20:30 همان روز است.

** پرس تی وی و پخش چند فیلم

براساس اعلام روابط عمومی شبكه پرس تی وی، همچنین «جریانات زندگی عبدالرحمان آر دویل» عنوان مستندی از این شبكه كه داستان زندگی جوانی كه از دین دیگری به اسلام گرویده را روایت می كند.
علاوه بر این مستند، پرس تی وی در كنداكتور خود مستند «كشف اسلام: قلمرو ارواح» را كه بررسی موضوع روح و ماهیت زندگی در جهان برزخ است، آماده پخش دارد؛ و در نهایت چند دونده آمریكایی در دفاع از مردم فلسطین، تصمیم می گیرند به جای درختان زیتونی كه نماد صلح و مردم فلسطین است و اسرائیلی ها سعی در نابودی آنها دارند، نهال های جدیدی بكارند. همه این اتفاق ها سوژه مستند «مردم و درخت زیتون» است كه به آنتن هیسپان رسیده است.

**پرس تی وی و جریان زندگی «عبدالرحمان آر دویل»

«جریانات زندگی: عبدالرحمان آر دویل» ((Currents of Life: Abdulrahman R. Doil عنوان مستندی در شبكه پرس تی وی است كه داستان زندگی جوانی كه از دین دیگری به اسلام گرویده است را بیان می كند.
مستند «جریانات زندگی: عبدالرحمان آر دویل» به كارگردانی دانیلا كروتز محصول سال 2016 شبكه پرس تی وی است.
در این مستند كه یكی از اپیزودهای مجموعه Currents of Life است داستان زندگی فردی به نام عبدالرحمان آر دویل و گرویدن وی به دین اسلام به تصویر كشیده می شود. وی 10 سال پیش زمانی كه 18 ساله بود، اسلام را پذیرفته و اكنون عضو فعال یك انجمن مسلمانان است كه پروژه های بسیاری را در دست انجام دارند.
عبدالرحمان در این مستند توضیح می دهد كه چگونه از طریق یكی از هم اتاقی های ترك تبار خود با اسلام آشنا شده و تصمیم گرفته است كه به دین مبین اسلام روی بیاورد. او همچنین به بیان عكس العمل خانواده و نزدیكان خود به این تصمیم می پردازد.
مستند «جریانات زندگی: عبدالرحمان آر دویل» سه شنبه 7 آذر ماه ساعت 07:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبكه پرس تی وی پخش خواهد شد. تكرار این برنامه نیز در چهار نوبت سه شنبه ساعت 23:00 ، چهارشنبه ساعت 17:00 ، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 03:00 پخش می شود.

**سفر به «قلمرو ارواح» همراه با بینندگان شبكه پرس تی وی

همچنین شبكه پرس تی وی با پخش مستند «كشف اسلام: قلمرو ارواح» (Discovering Islam: The Territories of the Souls) به بررسی موضوع روح و ماهیت زندگی در جهان برزخ می پردازد.
مستند «كشف اسلام: قلمرو ارواح» به زبان انگلیسی و محصول سال 2014 است و حمید خیرالدین كارگردانی و مجید خبازان تهیه كنندگی آن را بر عهده داشته اند.
در این مستند مباحث مرتبط با تعالیم اسلامی پیرامون ورود روح پس از ترك این جهان به برزخ مطرح می شود و به سوالاتی همچون «ماهیت زندگی در جهان برزخ چگونه است؟»، «ارواح در آنجا چه می كنند؟»، «جغرافیای برزخ چگونه است؟»، «آیا ارواح در عالم برزخ قادر به شنیدن صدا و دیدن ما انسان ها در این جهان هستند؟» و «آیا درباره اوضاع و زندگی ما مطلع هستند؟» پاسخ داده خواهد شد.
مستند «كشف اسلام: قلمرو ارواح» دوشنبه 6 آذر ماه مصادف با سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) ساعت 04:00 بامداد به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبكه پرس تی وی پخش می شود. این برنامه در ساعات 09:00 ، 15:00 ، 21:00 و 01:00 بامداد تكرار خواهد شد.
فراهنگ ** 1355 ** 1823 تنظیم: علی اكبر قزوینیان ** انتشار: طاهره نبی اللهی