۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
کد خبر: 82742357
T T
۰ نفر
ثبت درخواست های كسرخدمت ایثارگری آغاز شد

تهران-ایرنا-جانشین سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از شروع ثبت درخواست های مربوط به تسهیلات جدید كسرخدمت فرزندان ایثارگران از ماه آذر امسال خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار ابراهیم كریمی در تشریح مقررات جدید كسرخدمت فرزندان ایثارگران افزود: در راستای اجرای بند (د) ماده 88 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و برابر ابلاغیه ستاد كل نیروهای مسلح ، تا پایان برنامه ششم هر ساله حداكثر 20 هزار تن از فرزندان ایثارگران كه دارای بیشترین درصد جانبازی،آزادگی و رزمندگی هستند و یا تجمیع امتیاز جانبازی، رزمندگی و آزادگی آنان به بالاترین امتیاز برسد از تسهیلات كسر خدمت بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: در راستای اجرای مقررات جدید كسرخدمت ایثارگران و برنامه ریزی مناسب برای تعیین افراد واجد شرایط دارای اولویت برای هر سال، تمام جانبازان، آزادگان و رزمندگان می بایست براساس زمان بندی با مراجعه به یكی از دفاتر خدمات الكترونیك انتظامی (پلیس + 10 ) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام كنند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بر اساس این زمان بندی ؛ جانبازان و آزادگان از تاریخ یازدهم تا بیست آذر ماه و ایثارگران دارای سابقه حضور در مناطق عملیاتی و جبهه از بیست آذر ماه تا دهم دی ماه اقدام كنند.
وی خاطرنشان كرد: اولویت بهره مندی از كسرخدمت برای واجدان شرایطی كه بالاترین امتیاز را دارند به ترتیب با كاركنان وظیفه در حال خدمت، مشمولان غیر غایب دارای برگ آماده به خدمت در هر سال است و در صورت تكمیل نشدن ظرفیت (بیست هزار نفر) با مشمولان دارای معافیت تحصیلی خواهد بود، بدیهی است كه غایبان در اولویت بهره مندی از این تسهیلات قرار ندارند.
وی خاطرنشان كرد: ثبت نام در این مرحله براساس خود اظهاری بوده است و نیازی به ارسال مدارك نیست.
وی افزود: مشمولان و خانواده های آنان برای كسب اطلاعات دقیق و صحیح به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا سامانه تلفن گویا به شماره 096480 مراجعه كنند.
اجتمام9105 ** 1776
تنظیم:معصومه نیكنام ** انتشار: لیلا خطیب زاده
۰ نفر