۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۳
کد خبر: 82741501
T T
۰ نفر
دیدارهای چهار سال اخیر روسای جمهور ایران و روسیه تاثیرگذار بوده است

مسكو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با ولادیمیر ژیرنوفسكی رئیس حزب لیبرال دموكرات روسیه دیدار و خاطرنشان كرد كه دیدارهای چهار سال اخیر حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری ایران و روسیه بسیار تاثیرگذار بوده است.

به گزارش ایرنا، دیدار مهدی سنایی و ولادیمیر ژیرینفسكی امروز (جمعه) در محل مجلس دومای روسیه انجام گرفت و سفیر ایران در این دیدار با اشاره به سطح عالی روابط و نیز سطح رایزنی ها و ارتباطات بین روسای جمهور دو كشور گفت: طی چهار سال گذشته روحانی و پوتین 12 بار با یكدیگر ملاقات كرده اند كه این دیدارها بر گسترش همكاری های دوجانبه در تمامی زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و عرصه های دیگر بسیار تاثیرگذار بوده است.
كانال تلگرامی سنایی در گزارشی در باره این دیدار نوشت: سفیر ایران در روسیه با مثبت ارزیابی كردن ارتباطات هرچه بیشتر نمایندگان مجلس و فراكسیون های احزاب ایران و روسیه، بر اهمیت و لزوم برگزاری میزگردها و نشست های كارشناسی مربوطه تاكید كرد.
ژیرنوفسكی نیز در این دیدار با تاكید بر ظرفیت‌های ایران و روسیه برای توسعه هرچه بیشتر روابط، برگزاری نشست سه جانبه ایران، روسیه و تركیه در شهر سوچی را در راستای ایجاد ثبات در منطقه و جهان بسیار پر اهمیت خواند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری دو كشور، راه اندازی راهگذر بین المللی شمال – جنوب را در ارتقای همكاری های اقتصادی دوجانبه بسیار تاثیرگذار ارزیابی كرد.
رئیس حزب لیبرال دموكرات روسیه با تاكید بر تمایل حزبش بر گسترش روابط پارلمانی با مجلس شورای اسلامی و فراكسیون های آن،تصریح كرد: گروه نمایندگان دومای دولتی روسیه از حزب لیبرال دموكرات در راستای تحكیم روابط پارلمانی آمادگی سفر به ایران و دیدار با همتایان خود را دارند.
طرفین در این دیدار همچنین برگزاری میزگردها، نشست های كارشناسی و همچنین افزایش مراودات گردشگری بین دو كشور را موجب آشنایی بیشتر مردم دو كشور با یكدیگر دانسته و تعمیق هرچه بیشتر روابط بین دولتی و مردمی را از نتایج آن برشمردند.
به گزارش ایرنا، حزب لیبرال دموكرات از احزاب مهم پارلمانی روسیه است كه در انتخابات پارلمانی این كشور شش میلیون و 917 هزار رای آورد.
فراكسیون این حزب در مجلس دومای روسیه 48 نماینده دارد.
اروپام*391*3404*انتشار: محسن اسماعیلی

سرخط اخبار جهان