وزارت دفاع با بسیج تمام امكانات در مناطق زلزله زده حضور دارد

تهران - ایرنا - معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع با بسیج تمام امكانات در مناطق زلزله زده كرمانشاه حضور خواهد داشت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تمیزی در جلسه مدیریت بحران بر تداوم و استمرار امدادرسانی وزارت دفاع به مناطق زلزله زده كرمانشاه تاكید كرد.
وی تاكید كرد: وزارت دفاع با بسیج تمام امكانات در مناطق زلزله زده حضور خواهد داشت و امیدواریم بتوانیم گوشه ای از آلام مردم این منطقه را برطرف كنیم.
معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع اظهار داشت: اگر چه امدادرسانی در مناطق زلزله زده در حال انجام است ولی ضرورت تشكیل قرارگاه واحدی جهت تسریع در امدادرسانی و ایجاد امنیت مورد انتظار و نیاز است.
معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع با تسلیت به خانواده جان باختگان و جمع كثیری از هموطنان در این زلزله تاسف بار و تقدیر و تشكر از اقدامات موثر و به موقع بخش های مختلف وزارت دفاع در اولین ساعات حادثه، از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، مركز مین زدایی، سازمان اتكا، موسسه مالی اعتباری كوثر و بیمه كوثر خواست نسبت به ارائه خدمات مورد نیاز زلزله زدگان اقدام لازم را به عمل آوردند.
در پی وقوع زلزله 7.3 ریشتری در كرمانشاه، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از آمادگی این وزارتخانه برای ارائه خدمات به زلزله زدگان نیز خبر داد و به معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع دستور داد با تشكیل ستاد بحران در محل وقوع زلزله در ارائه خدمات مورد نیاز و بسیج همه امكانات برای رسیدگی سریع به زلزله زدگان اقدام لازم را به عمل آوردند.
در همین راستا و پیرو دستور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مسئولان ارشد وزارت دفاع در جهت رسیدگی و كمك رسانی به حادثه دیدگان زلزله كرمانشاه، بلافاصله ستاد بحران با مسئولیت سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تمیزی معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع و رئیس ستاد بحران با حضور مدیران واحدهای وزارت دفاع مستقر در استان كرمانشاه در محل زلزله غرب كشور تشكیل شد و ابعاد این حادثه دلخراش و روند امدادرسانی وزارت دفاع در تعامل با سازمان های مسئول مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین مدیر ارشد وزارت دفاع در استان كرمانشاه به عنوان نماینده ویژه وزیر گزارشی از اقدامات انجام شده وزارت دفاع از ساعات اولیه وقوع زلزله در كرمانشاه ارائه كرد.
بخشی از اقدامات انجام شده شامل اعزام سریع 10 دستگاه بیل مكانیكی، لودر و 10 خودروی آمبولانس به همراه بهیار به منطقه سرپل ذهاب با بیشترین خسارت بود و با توجه به ابعاد بالای خسارت، با هماهنگی صورت گرفته، 10 دستگاه لودر و بیل مكانیكی در منطقه نفت شهر برای اعزام به مناطق آسیب دیده از زلزله در آمادگی كامل هستند.
همچنین با هماهنگی های به عمل آمده 6 تریلی آب معدنی به منطقه ارسال شد و سازمان اتكا وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یك كامیون به وزن 9 تن حامل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان شامل خرما، قند، شكر، چای، مربا، كنسرو و آب معدنی برای توزیع در بین زلزله زدگان را تامین كرد و اقلام دیگری از سوی بسیج وزارت دفاع كه توسط كاركنان و خانواده های این وزارتخانه در حال جمع آوری است به منطقه ارسال خواهد شد.
ارسال یك دستگاه كامیون حامل مواد غذایی به مناطق زلزله زده استان كرمانشاه توسط شركت راه سازی و عمران ایران وابسته به وزارت دفاع از دیگر اقدامات است و شركت قند پانیذفام دو كامیون آبی معدنی به مناطق آسیب دیده از زلزله ارسال كرد و موسسه مالی و اعتباری كوثر نسبت به توزیع اقلام موجود در موكب خود مستقر در قصرشیرین میان زلزله زدگان اقدام كرد.
مدیریت بحران معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع نیز هماهنگی لازم را با نیروی هوافضای سپاه برای اعزام یك فروند هواپیمای ایلوشین 86، دو فروند هواپیمای آنتونوف 74، یك فروند چلنجر و چهار فروند بالگرد به عمل آورد كه توانستند در جابه جایی مجروحان و مصدومان این حادثه به خوبی نقش آفرینی كنند.
همچنین شركت صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع نیز رمپ پروازی خود را برای فرود هواپیماهای حامل مجروحان و تردد خودروهای آمبولانس در اختیار فرودگاه مهرآباد قرار داده است.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یكشنبه (بیست و یكم آبان ماه) استان كرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان كرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 كیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود كه در بیشتر استان ها و برخی كشورهای منطقه نیز احساس شد.
شمار كشته ها و مصدومان براساس اعلام مسئولان تا ساعت 7 صبح امروز، چهارشنبه در استان كرمانشاه 432 كشته و 9388 مصدوم اعلام شده است.
اجتمام ** 7268** 1418
تنظیم: مهناز بیرانوند ** ناشر: مریم برزآبادی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej