۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۴۵
کد خبر: 82706589
T T
۰ نفر
ارائه تسهیلات اشتغال زایی برای 130 نفر از مددجویان بهزیستی در مراغه

مراغه- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی مراغه از پرداخت تسهیلات اشتغال زایی برای 130 نفر از مددجویان زیر پوشش این سازمان از ابتدای سال تاكنون در این شهرستان خبرداد.

شهین صادقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 15 میلیارد ریال تسهیلات برای این مددجویان متقاضی با حمایت این سازمان تخصیص یافته و پرداخت شده است.
وی ادامه داد: این تسهیلات در سه حوزه توانبخشی، امور اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان این شهرستان تخصیص یافته است.
وی اضافه كرد: در بخش توانبخشی، این تسهیلات برای مددجویان دارای معلولیت، در حوزه امور اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار دارای مدرك حرفه آموزی و نیز در بخش پیشگیری به مددجویان رهایافته از دام اعتیاد و مهارت آموخته ارائه شده است.
وی گفت: این تسهیلات برای اشتغال زایی مددجویان در زمینه های مختلف شغلی و صنایع دستی از جمله قالیبافی، دامداری، خیاطی، آرایشگری، كابینت سازی، قنادی و لوله كشی بر اساس قوانین سازمان بهزیستی ارائه شده است.
وی افزود: در راستای حمایت از اشتغال مددجویان زیر پوشش این سازمان نیز، 70 نفر از دریافت كنندگان این تسهیلات در قالب بیمه هدفمندی، 50 نفر در قالب بیمه خویش فرما و 20 نفر نیز در قالب كارفرمایی، از خدمات بیمه ای بهره مند شده اند.
وی اضافه كرد: با توجه به استقبال مددجویان متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال زایی، در نیمه دوم امسال نیز تسهیلات لازم برای این منظور در این شهرستان تخصیص می یابد.
به گزارش ایرنا، هم اكنون حدود 15 هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی*** انتشار: عیسی عطاپور
7487/3077