۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۹:۴۱
کد خبر: 82702843
T T
۰ نفر
سلطانی فر: چهارمحال و بختیاری ظرفیت بالایی در رشته دوومیدانی دارد

شهركرد- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: چهارمحال و بختیاری در رشته های ورزشی به ویژه در دوومیدانی از ظرفیت بالایی در كشور برخوردار است.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر روز شنبه در بازدید از ورزشگاه تختی فارسان در جمع خبرنگاران افزود: این استان به دلیل استعدادهایی كه در رشته های ورزشی از جمله دوومیدانی دارد، می تواند در آینده ورزش كشور نقش آفرین باشند.
به گفته وی، به همین منظور مجموعه ورزشی دوومیدانی شهرستان بروجن با 160 میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است تا بتواند بخشی از زیرساختهای مورد نیاز دوومیدانی چهارمحال و بختیاری را تامین كند.
سلطانی فر افزود: این طرح برای استان بسیار با اهمیت است و نقش مهمی در پرورش استعدادهای ورزش دوومیدانی ایفا خواهد كرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: با بهره برداری از طرحهای نیمه تمام ورزشی چهارمحال و بختیاری، زمینه موفقیت ورزش در این استان فراهم می شود.
سلطانی فر در خصوص توسعه پایگاه های قهرمانی در سطح شهرستان ها نیز افزود: در این زمینه باید براساس اعتبارات كشور، شرایطی فراهم كرد تا همه مردم در مناطق مختلف شهری و روستایی به پایگاههای قهرمانی دسترسی داشته باشند و استعدادهای ورزشی در این زمینه شناسایی شود.
وی یكی دیگر از برنامه های وزارت ورزش و جوانان در چهارمحال و بختیاری را فعال كردن سمن ها (سازمان های مردم نهاد) جوانان عنوان كرد و گفت: امید است با فعال كردن سمن ها بتواند زمینه مشاركت بخشی آنها را در زمینه های اجتماعی فراهم كرد.
شهرستان بروجن در 60 كیلومتری و شهرستان فارسان در 30 كیلومتری شهركرد قرار دارد.
سجاد مرادی، امیر مرادی، محمد ارزنده، روح الله عسگری، داریوش قنبری و برخی از ملی پوشان دوومیدانی ایران از شهرستان بروجن به رقابت های المپیك و جهانی راه یافتند.
خبرنگار : محمود رئیسی**انتشار:جهانبخش صفری
2097/7360/6021

سرخط اخبار استان‌ها