۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۷
کد خبر: 82700961
T T
۰ نفر
معاون دادستان كل كشور: جای قانون جامع پولشویی در كشور خالی است

مشهد- ایرنا- معاون قضایی دادستان كل كشور در مبارزه با مواد مخدر گفت: جای قانون جامع پولشویی در كشور خالی است و اگر چنین قانونی تصویب شود جلو 50 تا 60 درصد جرایم گرفته می شود.

سعید عمرانی چهارشنبه شب در حاشیه نشست كمیته تخصصی حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: باید قانون جامعی تصویب شود تا بتوان درآمدهایی را كه از طریق جرم و جنایت ممكن است در سیستم بانكی جابجا شود، كنترل نمود.
وی اظهار كرد: درآمدهای مزبور باعث ایجاد خطرات امنیتی و اجتماعی برای كشور می شود.
وی گفت: در حال تدوین سامانه ای هستیم كه اطلاعات همه دستگاههای دست اندركار در آن تجمیع شود تا بتوانیم آسیب شناسی نموده و نتایج درست به دست آوریم.
عمرانی افزود: بهترین نهاد برای مبارزه با مواد مخدر، خانواده است و اگر خانواده ها به این موضوع ورود پیدا نكنند به تنهایی نمی توان كاری انجام داد زیرا اگر یك معتاد از نظر جسمی و پزشكی سم زدایی و درمان شود اما از نظر عاطفی از سوی خانواده حمایت نشود دوباره به همان مواد پناه خواهد برد.
وی اظهار كرد: اعتیاد و مواد مخدر یك ناهنجاری و پدیده ملی است كه راه حل ملی نیز می خواهد و در این راه از نهادهای مردمی كه هدف آنها مشخص و مورد تایید باشد استقبال و حمایت می كنیم.
وی با اشاره به اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس الحاقیه ماده 45 موارد اعدام از 12مورد به پنج مورد كاهش می یابد كه معتقدیم اجرای این قانون مشكلات بسیار ایجاد خواهد كرد.
عمرانی افزود: این قانون ابهاماتی داشت و شورای نگهبان خواستار اصلاح آن از سوی مجلس شد و این كار انجام و هم اكنون در شورای نگهبان در حال بررسی است كه هر چه تصویب شود و به صورت قانون درآید اجرا خواهیم كرد.
وی اظهار كرد: طبق مقررات، بعد از یك سال از زمان اجرا اثرات و عواقب آن مورد بازبینی و تنقیح قرار خواهد گرفت.
كانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7507/ 6053 خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
۰ نفر