۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
کد خبر: 82700453
T T
۰ نفر

تهدیدهای تروریستی 6 مركز را در مسكو بست

۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
کد خبر: 82700453
تهدیدهای تروریستی 6 مركز را در مسكو بست

مسكو - ایرنا - تهدیدهای تلفنی تروریستی در مسكو موجب بسته شدن و تخلیه شش مركز بزرگ از جمله سه ایستگاه قطار بین شهری در پایتخت روسیه شد.

به گزارش ایرنا، پس از دریافت تهدیدهای تلفنی افراد ناشناس، ایستگاههای قطار یاروسلاوسكی، كورسكی و پاولستكی در مركز پایتخت روسیه بسته و مردم تخلیه شدند.
شبكه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز چهارشنبه همچنین اعلام كرد: افراد ناشناس با تماس تلفنی از بمب گذاری در فرودگاههای بین المللی داماددووا و شرمیتووا در جنوب و شمال مسكو و كتابخانه ملی لنین خبر دادند.
به دنبال تهدیدهای تلفنی، ماموران امنیتی افراد حاضر در این مراكز را تخلیه كردند و كاوش برای یافتن بمب و مواد منفجره از جمله با كمك سگ های ویژه و دستگاههای بمب یاب جریان دارد.
موج نخست تهدیدهای تلفنی در روسیه میانه شهریور آغاز و سه روز ادامه داشت كه در مجموع بیش از 150 هزار نفر از مراكز پرجمعیت شهرهای مختلف از جمله مسكو تخلیه شدند.
موج دوم تهدیدها تروریستی كه اواخر شهریور ماه آغاز شد و دو روز ادامه داشت، پس از مدتی وقفه دوباره شروع شده است.
در مجموع در جریان این تهدیدهای تلفنی حدود 600 هزار نفر در بیش از 100 شهر روسیه تخلیه شدند.
بسیاری از تهدیدهای تلفنی از خارج از روسیه انجام می گیرد و سازمان امنیت فدرال روسیه موظف به رسیدگی به این مساله شده است.
رسانه های روسی چند روز پیش از دستگیری یك تروریست تلفنی در استان مسكو خبر دادند.
بر اساس قوانین روسیه تهدید تلفنی جرم محسوب می شود و حبس پنج ساله برای افراد مرتكب چنین جرمی پیش بینی شده است.
بر اساس داده های رسانه های روسی، تهدیدهای تلفنی تا كنون حدود 300 میلیون روبل (بیش از 5 میلیون دلار) برای روسیه زیان به بار اورده است.
آلكساندر بورتنیكوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه گفت: تهدیدهای تلفنی از خارج از روسیه انجام می گیرد و تاكنون چهار تبعه روس مقیم خارج از این كشور در این رابطه شناسایی شده اند كه در روسیه نیز همدست هایی دارند.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

سرخط اخبار جهان