۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۳۷
کد خبر: 82694094
T T
۰ نفر
تقویت زیرساخت ها اولویت دولت دوازدهم در خراسان جنوبی است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: ایجاد و تقویت زیرساخت ها برای توسعه همه جانبه استان اولویت دولت دوازدهم در این استان است.

محمد مهدی مروج الشریعه روز پنجشنبه در دیدار با مردم نهبندان، افزود: تقویت زیرساخت های سرمایه گذاری، عمرانی، گردشگری در استان زمینه ساز توسعه و رونق اقتصادی می شود.
وی با بیان اینكه هم اكنون انبوهی از سرمایه های مردم خراسان جنوبی از استان خارج می شود، گفت: توجه به این سرمایه ها باعث توسعه استان می شود.
وی با اشاره به اینكه باید مطالبه گری از مركز و وزارت خانه ها در دستور كار همه مسئولان باشد، افزود: باید دستگاههای اجرایی با تمام توان برای حل مشكلات مردم تلاش كنند چرا كه این نگاه مورد تاكید رئیس جمهور است .
استاندار خراسان جنوبی از مدیران بانكی خواست شرایط توسعه ای استان را درك و با تمام وجود از حضور سرمایه گذار حمایت كنند و اگر توانایی حمایت را ندارند در استان دیگری مشغول كار شوند.
مروج الشریعه بیان كرد: زمینه ها و ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در نهبندان وجود دارد، نمایندگان مجلس اختیارات و مشوق های سرمایه گذاری را در اختیار مدیران و فرمانداران قرار دهند.
وی عنوان كرد: تلاش فرماندار نهبندان در زمینه رونق اقتصادی است، وجود وی در شهرستان پرظرفیت اقتصادی نهبندان لازم است و باعث رفع نیازها و دغدغه های سرمایه گذاران در این منطقه می شود.
وی خطاب به مردم نهبندان گفت: من بلندگوی شما برای احقاق حق شما بزرگواران در استان و كشور خواهم بود.
همچنین ظهر امروز استاندار خراسان جنوبی در سفر به شهرستان نهبندان با خانواده شهید ابراهیم صادقی دیدار و گفتگو كرد.
نهبندان مركز این شهرستان در 200 كیلومتری جنوب بیرجند مركز خراسان جنوبی قرار دارد.
شهرستان نهبندان با بیش از 59 هزار نفر جمعیت و 26 هزار كیلومترمربع مساحت از شمال و غرب به شهرستان بیرجند، از جنوب به استان های سیستان و بلوچستان و كرمان و از شرق به افغانستان و شهر زابل محدود می شود.
این شهرستان با 140 كیلومتر مرز مشترك با افغانستان در جنوبی ترین نقطه خراسان جنوبی در ناحیه بیابانی، تقریبا خشك و كم آب استان قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
كانال تلگرام: irnabirjand@
*7556*6054*خبرنگار- حكیمه مصطفایی*انتشار- مریم پنجابی