۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۹:۲۵
کد خبر: 82689651
T T
۰ نفر
اقامت گردشگر در استان مركزی 12 درصد افزایش یافت

اراك - ایرنا - مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی گفت: اقامت گردشگر در تابستان امسال درهمسنجی با سال گذشته 12 درصد افزایش یافت.

سیدمحمد حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از 25 هزار گردشگر تابستان امسال از جاذبه های فرهنگی، تاریخی و گردشگری استان مركزی بازدید كردند.
وی اظهار كرد: گردشگرانی تهرانی با بیشترین فراوانی در تابستان امسال از بازار اراك و حمام چهارفصل در استان مركزی بازدید كردند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی گفت: گردشگران در ساوه، مسجد جامع این شهر و منطقه تاریخی آوه، در تفرش، مسجد ششناو و در خمین بیت تاریخی امام خمینی (ره) و قلعه سالارمحتشم را مورد بازدید قرار دادند.
حسینی افزود: محلات و دلیجان بیشترین مقصد گردشگرانی بود كه در تابستان امسال به استان مركزی سفر كردند.
وی اظهار كرد: 205 مورد بازرسی و نظارت مداوم در مراكز اقامتی استان در این مدت صورت گرفت كه در برخی از بازدیدهای نظارتی به برخورد قانونی و تشكیل پرونده منجر شد.
حسینی افزود: با آغاز طرح ستاد خدمات سفر تابستان، كتابچه راهنمای گردشگری، نقشه و راهنمای گردشگری، لوح فشرده صوتی و تصویری، كتابچه معرفی موزه ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی استان مركزی چاپ و برای معرفی در اماكن مختلف بین مسافران توزیع شد.
وی افزود: اقتصاد بسیاری از كشورها در گرو توسعه صنعت گردشگری است كه به برنامه ریزی های بلند مدت نیاز دارد و هم پوشانی مناسب دستگاه های دولتی برای تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی، كلید طلایی توسعه این صنعت محسوب می شود.
بیش از دو هزار جاذبه گردشگری در استان مركزی شناسایی شده كه 850 اثر تاكنون در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است.
6991/3075/ خبرنگار: معصومه ابراهیمی *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده