۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
کد خبر: 82686237
T T
۰ نفر
شماری از فرهنگیان در برخی شهرها  بهبود وضع معیشتی خود را خواستار شدند

استانها- ایرنا- جمعی از فرهنگیان روز پنجشنبه در شهرستان های مختلف با گرامیداشت روز جهانی معلم، بر رسیدگی به مشكلات صنفی و بهبود وضعیت معیشتی خود و بازنشستگان فرهنگی تاكید كردند.

پنجم اكتبر از سوی سازمان علمی و آموزشی ملل متحد (یونسكو) به عنوان روز جهانی معلم نامیده شده كه برابر با 13 مهر در تاریخ شمسی است.
به گزارش خبرنگاران ایرنا، این فرهنگیان در شماری از استان ها در مقابل آموزش و پروش تجمع كردند و از مسوولان خواستند به مطالبات آنها توجه جدی شود.
فرهنگیان در تجمع صنفی و گرامیداشت روز جهانی معلم در یزد، كردستان، بوشهر، قزوین، اراك و شیراز از مسوولان خواستند كه به وضعیت معیشتی فرهنگیان توجه بیشتری داشته باشند.
یكی از تجمع كنندگان در شهرستان یزد به خبرنگار ما گفت كه برخورداری از بیمه كامل و جامع خدمات درمانی، اجرای كامل قانون مدیریت خدمات كشوری، اجرای قانون نظام هماهنگ حقوق پیشكسوتان و همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان از جمله خواسته های ما فرهنگیان است.
مدیركل آموزش و پرورش استان یزد در جمع فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش در نگاه نخست نیازمند منزلت و معلم نیازمند یك زندگی شرافتمندانه است.
احمد شیرزاد با اشاره به نقش اثرگذاری فرهنگیان در عرصه های مختلف اشاره كرد و افزود: فرهنگیان باید از سوی مجلس و دولت حمایت شوند تا بتوانند به خوبی پیگیر موضوعات مختلف این قشر از جمله منزلت معلمان ، ارتقاء رضایت مندی آنها ، اجرای كردن انتظارات به حق و قانونی این قشر به ویژه درمان و بازنشستگان باشند.
معلمان بانه كردستان نیز در مقابل آموزش و پرورش گردهم آمدند و بر بهبود وضعیت معیشتی خود و بازنشستگان فرهنگی تاكید كردند و خواستار افزایش حقوق و یكسان سازی حقوق معلمان با دیگر دستگاه های اجرایی شدند.
جمعی از فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش استان مركزی نیز مقابل اداره كل آموزش و پرورش این استان گردهم آمده و رسیدگی مسوولان به مطالبات خود را خواستار شدند.
معاون پژوهش و سرپرست معاونت توسعه و مدیریت آموزش و پرورش استان مركزی با اشاره به برگزاری این مراسم به ایرنا گفت: با توجه به اینكه پرداخت حقوق فرهنگیان حق التدریس به صورت متمركز پرداخت می شود پیگیری پرداخت حقوق این افراد در حال انجام است.
بهرام حسین آبادی افزود: مقرر شد برای یكسان سازی حقوق بازنشستگان نامه ای تنظیم و به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود.
تعدادی از معلمان شاغل و بازنشسته استان فارس نیز امروز با مراجعه به اداره كل آموزش و پرورش فارس در شیراز خواسته های صنفی خود را بیان كردند.
این معلمان خواستار افزایش حقوق، استخدام فرزندان فرهنگیان، افزایش پوشش بیمه ، توسعه امكانات رفاهی آموز ش و پرورش شدند.
تجمع معلمان در شهرهای یزد، بانه ، مریوان ، قزوین ، بوشهر، اراك و شیراز كه از ساعت 10 صبح در محیط آرام و صمیمی آغاز شد، پس از دو ساعت پایان یافت.
تهیه كننده: خبرنگاران ایرنا در سراسر كشور **انتشار: مجید ملازاده
1772
۰ نفر