۱۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
کد خبر: 82685332
T T
۰ نفر
آماده سازی تجهیزات راه داری همدان برای فصل سرما/عمر مالای ماشین آلات چالش راه داری همدان

همدان-ایرنا- رئیس اداره تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: 359 دستگاه انواع ماشین‌آلات سبك، سنگین و نیمه سنگین به منظور انجام خدمات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان همدان وجود دارد كه برای آغاز فصل سرماه آماده سازی می شوند.

آرش آزادی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، افزود: در چند سال اخیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در زمینه تجهیز انواع ماشین‌آلات راهداری استان اقدامات خوبی را انجام داده كه با لحاظ كردن اعتبارت لازم، تعدادی از این ماشین‌آلات تجهیز و به‌روز شده است.
وی اضافه كرد: در حال حاضر اقدامات اساسی در زمینه تعمیر 30 دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین انجام شده و 17 دستگاه نیز در دست اقدام است.
رئیس اداره تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان، ادامه داد: 15 دستگاه نیمه سنگین نیز در حال بازسازی است كه به زودی به ناوگان راهداری اضافه می‌شوند.
این مسئول با اشاره به اینكه، همزمان با فصل سرما و آغاز بارش برف در استان، ماموران راهداری و حمل نقل جاده‌ای به‌ طور مداوم در حال عملیات راهداری و بازگشایی راه‌های سطح استان می شوند، یادآوری كرد: در طرح برف‌روبی 288 دستگاه در سطح استان فعال می‌شوند كه تا یك ماه آینده تعمیرات لازم دستگاه‌ها در دستور كار قرار دارد.
وی متوسط عمر ماشین‌آلات سنگین این نهاد را 26 سال، ماشین‌آلات سبك را 15 سال و ماشین‌آلات نیمه سنگین را 27 سال عنوان وی اضافه كرد: به دلیل عمر بالای این ماشین‌آلات، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها بالا است و این امر به اعتبارات بیشتر نیاز دارد تا راهداران بتوانند با استفاده از ماشین‌آلات مناسب خدمات مطلوبی را ارائه كنند.
آرش آزادی ادامه داد: یكی از برنامه‌های این اداره در سال جدید، تأمین خودروهای به‌روز برای انجام عملیات راهداری است.
گفتنی است 34 پایگاه راهدارخانه به شكل ثابت و سیار با 540 نیرو زیر نظر اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فعالیت دارند.
7523/2090
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع كندجانی

سرخط اخبار استان‌ها