۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۹
کد خبر: 82680980
T T
۰ نفر
امام جمعه گرگان: قیام عاشورا تقابل اسلام راستین با دین  بی‌محتوا بود

گرگان – ایرنا – نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: قیام عاشورا تقابل اسلام راستین و حقیقی به پرچمداری سید الاشهداء با اسلام شِكلی و ظاهری و بی محتوای بنی امیه بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله سید كاظم نورمفیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه گرگان اظهار داشت: امام حسین (ع) با شناخت و درك شرایط وقت جامعه؛ برای حفظ میراث رسول الله (ص) و حقیقت اسلام دست به قیام زد.
امام جمعه گرگان افزود: مسئولیت سید الشهدا در قیام عاشورا حفظ مكتب راستین رسول خدا بود، قیام امام حسین (ع) برای قدرت و حكومت نبود، اما متاسفانه افرادی اینگونه تبلیغ می كنند كه امام (ع) برای در دست گیری حكومت قیام كرد كه این نشان دهنده نشناختن راه و اهداف آن حضرت است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: چرا كه اگر امام حسین(ع) به دنبال بدست آوردن قدرت بود با 72 نفر در برابر بیش از 30 هزار نیروهای دشمن قرار نمی‌گرفت.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان همچنین اظهارداشت: امام حسین (ع) برای دفاع از دین و حفظ دین قیام كرد زیرا در آن شرایط یك ظاهری از اسلام باقی مانده بود و درونش همان جریانان دوران جاهلیت دوباره زنده شده بود و امام حسین(ع) درمقابل انحراف در دین اسلام ایستاد.
امام جمعه گرگان همچنین گفت: امام حسین(ع) در پیشگاه ذات اقدس الهی از جایگاه رفیعی برخوردار است، چون هر چه داشت در راه خداوند نثار كرد.
آیت الله نورمفیدی گفت: هیچ‌گاه در سخنرانی‌های امام حسین(ع) تردیدی وجود نداشت و همیشه در چهره و بیانات ایشان قاطعیت وجود داشت.
به گفته امام جمعه گرگان؛محور شخصیت اباعبدالله حسین(ع) بندگی خداوند است و همه ما باید در زندگی از این شخصیت درس گرفته و با روح بندگی خداوند از دنیا برویم.
7333/1648
خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار: پری سالارنیا
۰ نفر