۴ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
کد خبر: 82644226
T T
۰ نفر
85 درصد روستاهای گلستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند

گنبدكاووس - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان می گوید كه هم اكنون 85 درصد از روستاهای این استان ازنعمت گاز طبیعی بهره مند هستند كه این رقم تاسال آینده به افزون بر 90 درصد می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود ربیعی روز شنبه در مراسم افتتاح متمركز طرح های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزای شهرستان مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان اظهار داشت: بهره مندی این درصد از روستاهای استان بویژه روستاهای مناطق مرزی از نعمت گاز طبیعی درحالی است كه كمتر كسی فكر آن را می كرد.
وی با قدردانی از تلاش های شركت ملی گاز ایران و گلستان در گازرسانی به شهرها و روستاهای این استان، گفت: خدمات نظام جمهوری اسلامی و دولت های آن درحوزه های مختلف به هیچ وجه قابل مقایسه با رژیم گذشته نیست.
ربیعی اضافه كرد: امروز به بركت امنیت و آرامش كشور كه حاصل تلاش رزمندگان و نیروهای نظامی و انتظامی ما است و درسایه تلاش دولت ها بویژه دولت یازدهم خدمات قابل توجهی درحوزه های مختلف در اقصی نقاط كشور و استان انجام شده است.
وی، تامین امنیت و ارائه خدمات به مردم را دو وظیفه اصلی دولت ها دانست و تصریح كرد: خدمت جوهره اصلی نظام جمهوری اسلامی است و درهیمن راستا توجه به مناطق محروم و مرزی و رعایت عدالت در توزیع امكانات و خدمات از اولویت های دولت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان یادآور شد: همه اقوام و مذاهب ساكن در جمهوری اسلامی شهروند درجه یك نظام و دولت هستند و هیچ تفاوتی در خدمت رسانی بین آنان وجود ندارد.
ربیعی افزود: با توجه تلاش های دولت یازدهم در توجه به مناطق محروم و كمتر توسعه یافته و توزیع عادلانه امكانات و خدمات، مردم دوباره به این دولت اعتماد و سكان هدایت چهار سال آینده را به دكتر روحانی واگذار كردند.
وی گفت: دولت قدردان اعتماد مردم است و همه تلاش خود را برای خدمت به مردم و رفع كمبودها و مشكلات به كار خواهد گرفت و دراین راه همه مردم و گروه های سیاسی نیز باید به دولت كمك نمایند.
به گزارش ایرنا، دراین مراسم فرماندار مراوه تپه نیز با تبریك هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، از تلاش های دولت درچهار سال گذشته قدردانی كرد و گفت: توجه دولت تدبیر و امید به ایجاد زیرساخت ها و رفع محرومیت های این شهرستان مرزی قابل تقدیر است.
اسماعیل تاجی افزود: دولت در چهار سال گذشته 6 هزار میلیارد ریال در یخش زیرساخت های مراوه تپه درحوزه های مختلف هزینه كرده كه 750 میلیارد ریال آن درحوزه گازرسانی به روستاهای این شهرستان بوده است.
وی اضافه كرد: درسایه تلاش دولت از سال 93 تاكنون 70 تا 80 درصد روستاهای مراوه تپه از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند كه این رقم تا پایان امسال به 90 درصد می رسد.
تاجی، مجموع اعتبارات عمرانی و تملك دارایی های مراوه تپه درسال جاری را افزون بر 410 میلیارد ریال به جز اعتبارات ملی اعلام كرد و گفت: در روزهای آینده عملیات اجرایی بیمارستان 64 تختخوابی این شهرستان مرزی نیز آغاز می شود.
وی تصریح كرد: مجموعه اقدامات دولت در مراوه تپه درچهار سال گذشته سبب شد تا بیش از 90 درصد مردم این منطقه مرزی، رای اعتماد مجدد به دكتر روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت امسال دهند.
به گزارش ایرنا، دراین مراسم كه در روستای آق امام مراوه تپه برگزار شد، شهرام كوسه غراوی نماینده مردم شهرستان های مینودشت، گالیكش، كلاله و مراوه تپه درمجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شركت گاز گلستان نیز در سخنان جداگانه ای به بیان گزارشی از فعالیت های حوزه كاری خود پرداختند.
در این آیین بهره برداری متمركز از 35 طرح عمرانی، اقتصادی و اشتغالزای شهرستان مراوه تپه كه طرح های آبیاری قطره ای و كلاسیك، طرح های عمرانی و گازرسانی به 9 روستا را از مهمترین آنها می باشد، با افرون بر 448 میلیارد ریال هزینه آغاز شد.
شهرستان مراوه تپه با افزون بر 60 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860
خبرنگار : علی لكزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری