۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
کد خبر: 82626133
T T
۰ نفر
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: رسانه ها صدای محرومیت مردم منطقه را منعكس كنند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مردم این استان نسبت به دیگر استان های كشور با محرومیت بیشتری روبرو هستند كه رسانه ها باید صدای محرومیت این مردم را منعكس كنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی با وی افزود: در بعضی روستاهای استان پول اصلی كه افراد به آن متكی هستند همان 450 هزار ریال یارانه است كه باید فرد با آن گذران زندگی كند.
وی اظهار كرد: محرومیت مردم در خراسان جنوبی به شكلی است كه در بعضی استان ها وضعیت معیشتی قشر غیربرخوردار آن نسبت به قشر برخوردار این استان بهتر است.
وی گفت: خشكسالی، بیكاری و مهاجرت از دیگر مشكلات استان است كه امیدواریم همه مسئولان توجه ویژه و بیش از پیش به طبقه محروم استان داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: ایرنا، رسانه ای باسابقه، متعهد و مجرب است و نقش خبر امروز در دنیا تعیین كننده است.
وی بیان كرد: اتصال خبری در جای جای جهان و منطقه وجود دارد و یك صحبت بر امور اقتصادی، امنیتی، سیاسی و ... تاثیرگذار است.
عبادی گفت: كسی كه متصدی تولید و انتشار خبر است به نوعی جامعه و مردم را تغذیه می كند.
وی افزود: با تجربه ای كه خبرگزاری جمهوری اسلامی دارد باید آنچه را به مردم منتقل می كند نهایت دقت را در تغذیه صحیح و موثر خبری داشته باشد و از آنچه آسیب به جامعه می زند، پرهیز كند.
وی بیان كرد: دشمن همواره به دنبال بیمار كردن مردم از لحاظ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینكه خبرگزاری جمهوری اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی نقش موثری داشت گفت: در یك بخش جنگ، رزمندگان و جان بركفانی بودند كه مقابل دشمن می جنگیدند و بخش دیگر آن هم اطلاع رسانی بود.
وی تاكید كرد: امروز جنبه های نظامی شكل دیگری پیدا كرده اما جنبه خبری اهمیت بیشتری یافته است.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: در مجموعه ایرنا با قدمت 83 ساله ارزش هایی اصیل نهادینه شده و نیروهای این خبرگزاری متعهد به ارزش ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
رسول محمدحسنی افزود: بعد از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی نیروهای ایرنا در اقصی نقاط كشور و خارج كشور همواره در مسیر ارزش های اصیل نظام و حفظ منافع ملی فعالیت كرده و تعهد حرفه ای به مردم و كشور سرلوحه كار نیروهای سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی است.
وی تصریح كرد: همانطور كه مقام معظم رهبری فرمودند امروز نیاز اساسی كشور در حوزه های مختلف آرامش و پرهیز از التهاب آفرینی است كه رسانه ها در ایجاد این مهم نقش كلیدی دارند.
*7559*3028*خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر* انتشاردهنده- رسول محمدحسنی

سرخط اخبار استان‌ها