۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۳۴
کد خبر: 82608770
T T
۰ نفر
امسال سه هزار كیلومتر از راه های روستایی كشور آسفالت می شود

گنبدكاووس - ایرنا - سرپرست دفتر ساخت راه های روستایی وزارت راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای بهسازی و آسفالت مقدار سه هزار كیلومتر از راه های روستایی كشور تا پایان سال جاری خبر داد.

محمود محسن زاده عصر دوشنبه درحاشیه نشست بررسی وضعیت راه های ارتباطی شهرستان گنبدكاووس در شرق استان گلستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: برای تحقق این مهم مبلغ یك هزار و 400 میلیارد ریال بودجه اعتبار پیش بینی شده است.
وی گفت: علاوه بر پیش بینی این میزان اعتبار، دولت 390 هزار تن قیر رایگان نیز در اختیار دهیاری ها و شهرداری ها قرار می دهد.
محسن زاده اضافه كرد: علاوه بر این اعتبارات و قیر رایگان، برای تحقق برنامه بهسازی و آسفالت سه هزار كیلومتر از راه های روستایی، استفاده از منابع مالی استان ها و مشاركت دهیاران و خیرین نیز در اجرای این طرح ها پیش بینی شده است.

*** 91،5 درصد روستاهای بالای 50 خانوار كشور از راه مناسب بهره مند هستند
سرپرست دفتر ساخت راه های روستایی وزارت راه و شهرسازی از بهره مندی 91،5 درصد از روستاهای بالای 50 خانوار كشور از راه مناسب خبر داد و گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه كشور و درصورت تامین منابع و اعتبارات لازم، تمامی روستاهای بالای 50 خانوار از نعمت راه مناسب آسفالته بهره مند می شوند.
محسن زاده افزود: درحال حاضر 204 هزار كیلومتر راه روستایی در كشور وجود دارد كه تاكنون 104 هزار و 500 كیلومتر آن كه بیشتر شامل روستاهای بالای 50 خانوار می باشد، آسفالت شده است.
وی اضافه كرد: پس از پایان بهسازی و آسفالت راه های روستایی بالای 50 خانوار، راه های روستاهای بالای 20خانوار نیز بهسازی و آسفالت می شود اگرچه در برخی استان ها، كار آسفالت راه روستاهای بالای 20 خانوار درحال انجام است.
به گزارش ایرنا، حضور این مقام مسئول به همراه علیرضا محفوظی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر راه و شهرسازی و نیز سرپرست اداره كل راه و شهرسازی استان در منطقه گنبدكاووس با هدف بازدید از راه های ارتباطی این شهرستان بود.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعیت و 5072 كیلومتر مربع وسعت درشرق استان گلستان واقع است و 596 كیلومتر راه روستایی دارد كه 396 كیلومتر آن آسفالت شده و بقیه شنی و خاكی است.
/3039/1860
خبرنگار : علی لكزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری