۲۱ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
کد خبر: 82596196
T T
۰ نفر

مسجدی: پیوندهای ایران و عراق گسستنی نیست

۲۱ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
کد خبر: 82596196
مسجدی: پیوندهای ایران و عراق گسستنی نیست

بغداد-ایرنا- سفیر ایران در عراق امروز چهارشنبه در دیدار استاندار و رئیس و نیز جمعی از اعضای شورای استان بابل ، گفت: پیوند دو ملت ایران و عراق با در هم آمیخته شدن خون جوانان دو كشور در جنگ علیه داعش مستحكم شده است و این ارتباط هرگز گسسته نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، ایرج مسجدی در دیدار صادق مدلول السلطانی استاندار و شیخ رائد حمزه علوان رئیس شورای استان و جمع دیگری از اعضای این شورا ، تاكید كرد: امنیت دو كشور ایران و عراق به هم وابسته است و ما افتخار می كنیم كه در جنگ علیه داعش در كنار ملت و دولت عراق قرار داشتیم.
وی با تبریك مجدد پیروزی های اخیر عراق بر تروریسم و آزادی موصل ، افزود : ایران اسلامی خود را در شادی ملت عراق برای این پیروزی بزرگ سهیم می داند.
مسجدی در پاسخ به تشكر و قدردانی هیات عالی استان بابل عراق از دولت و ملت ایران بخاطر حمایت هایش از ملت و دولت عراق در جنگ علیه تروریسم، گفت : ما حمایت از عراق را در جنگ علیه داعش وظیفه اسلامی و انسانی خود می دانیم و خوشحالیم كه در كنار شما بوده ایم و خواهیم ماند.
سفیر ایران در عراق با ابراز تاسف از میزان خسارات وارده به شهرهای اشغالی عراق توسط داعش و حجم ویرانی های این شهرها بویژه شهر موصل آزاد شده ، تاكید كرد: انسان وقتی این میزان تخریب ها را می بیند، متاسف می شود و این امر نشان می دهد، تروریسم به هر جا كه نفوذ كند نتیجه اش ویرانی و ریخته شدن خون مردم بی گناه و نابودی اموال عمومی است'.
وی با ابراز امیدواری نسبت به آغاز پروژه های بازسازی عراق و بازگشت شهرهای ویران به وضعیت طبیعی ، تاكید كرد كه ایران اسلامی همچون دوران مبارزه علیه تروریسم، در عرصه بازسازی نیز در كنار ملت و دولت عراق خواهد بود.
در این نشست طرفین در خصوص همكاری های استان بابل كه نقطه اتصال سفرهای زیارتی ایرانیان در داخل عراق است، بحث و تبادل نظر و از همكاری و تعامل خوب ایران و عراق ، ازجمله در موسم زیارت اربعین ابراز رضایت كردند.
مقام های ارشد استان بابل در این جلسه گسترش و توسعه همكاری ها و تعامل دو طرف را ضروری دانستند و همچنین از كمك های ایران در طول دوران جنگ علیه داعش قدردانی كردند.
'بابل' از استان های مركزی عراق است كه از شرق به استان هم مرز با ایران 'واسط ' ، از شمال به بغداد و از جنوب به دو استان كربلای معلا و نجف اشرف ، متصل است و به نوعی محل تلاقی زائرانی است كه از مرز مهران وارد عراق شده و از آنجا راهی كاظمین و یا كربلا و نجف می شوند.
استان بابل در عین حال از نقاط گردشگری و تاریخی عراق نیز می باشد و شهر بابل باستانی در حومه حله مركز این استان سالانه میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است.
خاورم*4*1770*

سرخط اخبار جهان