۳۱ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۲
کد خبر: 82572416
T T
۰ نفر

اهدای عضو به 3 بیمار در چهارمحال وبختیاری

۳۱ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۲
کد خبر: 82572416
اهدای عضو به 3 بیمار در چهارمحال وبختیاری

شهركرد- ایرنا- هماهنگ كننده تیم پیوند اعضا در چهارمحال و بختیاری از اهدای 3 عضو بیمار مرگ مغزی روستای «دزك» شهرستان كیار این استان به بیماران نیازمند خبر داد.

زهرا سیاح روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: منیژه صادقیان 67 ساله اوایل خردادماه جاری بدلیل خونریزی مغزی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان آیت الله كاشانی شهركرد تحت مراقبت قرار گرفت.
وی ادامه داد: با وجود تلاش پزشكان، این بیمار دچار مرگ مغزی شد كه با رضایت خانواده وی، كبد و كلیه های وی برای پیوند به بیماران نیازمند در این بیمارستان جداسازی شد.
به گزارش ایرنا از ابتدای سال جاری تاكنون اعضای 9 بیمار مرگ مغزی در چهارمحال وبختیاری جداسازی و برای اهدا به بیماران نیازمند به استان های اصفهان و شیراز منتقل شده است.
سالانه بین پنج تا هشت هزار نفر در كشور دچار مرگ مغزی می شوند كه در 36 درصد موارد، تیم های پیوند عضو موفق به جلب رضایت خانواده ها می شوند.
این رقم درحالی است كه در استان های محرومی نظیر چهارمحال و بختیاری تیم پیوند اعضا در 65 درصد موارد مرگ مغزی موفق به جلب رضایت خانواده ها برای اهدای عضو می شوند.
چهارمحال و بختیاری در كنار استان های كوچك دیگر نظیر كهگیلویه و بویراحمد از نظر آمار اهدای عضو به تناسب جمعیت، در دوره های زمانی مختلف در رتبه های نخست تا سوم كشور قرار دارد.
خبرنگار:شكوفه سلیمانی**انتشار: جهانبخش صفری
8125/6021
۰ نفر