۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۲۴
کد خبر: 82564554
T T
۰ نفر

شب زنده داری ایلامی ها در نخستین شب از لیالی قدر

۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۲۴
کد خبر: 82564554
شب زنده داری ایلامی ها در نخستین شب از لیالی قدر

ایلام - ایرنا - آیین های احیا و شب زنده داری نخستین شب از لیالی قدر در شهرها و روستاهای استان ایلام با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم خداجو سه شنبه شب تا سحرگاه امروز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، همزمان با شب 19 ماه مبارك رمضان آیین های احیا و عزاداری با حضور مردم مومن و خداجوی این استان در مساجد و حسینیه ها از ساعتی پس از افطار آغاز و تا سحرگاه نیز ادامه داشت و مردم از این فرصت برای راز و نیاز با معبود و طلب بخشش بهره گرفتند.
شب زنده داران در این شب كه با ضربت خوردن امام علی(ع) تقارن یافته با واسطه قرار دادن این امام همام به راز و نیاز و عبادت با معبود پرداخته و با انجام اعمال این شب نظیر قرائت ادعیه ویژه شب های قدر، دعای جوشن كبیر و ابوحمزه ثمالی، برپایی نماز 100 ركعتی، برگزاری آیین قرآن به سر و خواندن زیارت های این شب، سرنوشتی نیكو و تقدیری خیر را از خداوند متعال درخواست كردند.
شماری از مردم در منازل و شمار زیادی هم در 600 مسجد و حسینیه این استان نخستین شب از لیالی قدر را احیا گرفتند و با دعا و طلب آمرزش آنرا شب زنده داری كردند.
آیین ویژه لیالی قدر در مسجد جامع شهر ایلام با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و یكی از روحانیان اعزامی از قم و مداحی و نوحه سرایی و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
بر پایه گزارش خبرنگاران ایرنا، آیین های نخستین شب از شب های قدر با شكوه خاصی در شهرستان های دره شهر، دهلران، ایوان، مهران، دهلران، سیروان، آبدانان، چرداول و ملكشاهی نیز برگزار شد.
همچنین بقاع متبركه این استان به وی‍ژه امامزاده علی صالح(ع) نیز در شب گذشته میزبان هزاران شب زنده داری بود كه با توسل به دعا و كلام وحی استغفار را از درگاه خداوند متعال طلب كردند.
استان ایلام بیش از 600 مسجد، حسینیه و تكیه دارد.
خبرنگار: آزاده خرم * انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
6034/7171