۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰
کد خبر: 82564547
T T
۰ نفر

تفاهم مصر و حماس

۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰
کد خبر: 82564547
تفاهم مصر و حماس

تهران -ایرنا- یك مقام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از دستیابی به تفاهم مثبت بین این جنبش با مقامات مصری در جریان دیدارهای اخیر طرفین خبر داد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) مركز اطلاع رسانی فلسطین، «مشیر مصری» در تشریح نتایج سفر هیات حماس به سرپرستی 'یحیی سنوار' رهبر دفتر سیاسی این جنبش در نوار غزه به مصر تاكید كرد كه «هیات حماس در سفر به قاهره دیدارهای مثبت و سازنده ای با مسئولان مصری داشته است.»
وی افزود: جنبش حماس با عمل به تمامی مسئولیت های خود تلاش دارد تا روابط برادرانه و منافع مشترك را با قاهره حفظ كند و مصر نیز عمل جنبش حماس به این مسئولیت هایش را درك می كند و همین مساله باعث شد كه فضای مثبتی بر روابط طرفین سایه بیاندازد و طرفین در راستای ترمیم روابط خود حركت كنند.
این مقام جنبش حماس تصریح كرد: مسئولان مصری وعده اتخاذ یك سری اقدامات به منظور كاهش شدت محاصره اعمال شده علیه ملت فلسطین را داده اند.
وی همچنین اخبار منتشر شده درباره ارائه لیست افراد مظنون و تحت تعقیب مصر در غزه به جنبش حماس را تكذیب و تاكید كرد كه این اظهارات نادرست و بی پایه و اساس است و حماس به نقش ملی و مسئولیت های خود آگاه است و مطمئنا به هیچ كس اجازه تعرض به امنیت مصر را نمی دهد و غزه نه در گذشته، نه حال حاضر و نه در آینده، چه از طریق گروه ها و چه افراد خطری را متوجه مصر نكرده و نخواهد كرد.
مصری در پایان خاطر نشان كرد كه «امنیت ملی مصر، امنیت ملی فلسطین است و حماس اهتمام زیادی به برقراری امنیت و آرامش در عرصه داخلی مصر دارد.»
خاورم**1408**1275
تنظیم كننده: اكرم كرمی*انتشار دهنده: مجید جعفری