۱۶ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۳۷
کد خبر: 82556194
T T
۰ نفر
معاون رئیس جمهوری: مطالبات مردم در انتخابات با یك بلوغ سیاسی و عقلانیت شكل گرفت

همدان- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مطالبات مردم در انتخابات با یك بلوغ سیاسی و عقلانیت شكل گرفت.

به گزارش ایرنا، زهرا احمدی‌پور شامگاه سه شنبه در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان افزود: در شرف تشكیل دولت دوازدهم هستیم كه برآمده از رای عقلانیت و بلوغ سیاسی مردم است و رئیس دولت به عنوان منتخب مردم، مجری قانون اساسی است.
وی تصریح كرد: دولت دوازدهم مسئولیت سخت تری در قبال مطالبات فشرده مردم خواهد داشت و قرارگاه اقتصاد مقاومتی در ابتدای سال را مدنظر قرار داده و جهت‌گیری اقتصاد مقاومتی باید بر تولید و اشتغال باشد.
وی افزود: در سال 96 باید به ظرفیت تولید اضافه كرده و اشتغال را افزایش داد و با تولید و اشتغال از شرایط ناپایدار بخش‌های اقتصادی كشور گذر كرد.
معین قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان همدان افزود: دولت به دنبال واگذاری‌ طرح ‌ها به بخش خصوصی است و این روند در استان همدان جدی پیگیری شده و ادامه پیدا می‌كند.
احمدی پور ادامه داد: امسال هم موضوع واگذاری طرح ‌ها به بخش خصوصی از اولویت‌ها است و طرح ‌های استانی به دستگاه‌های دولتی ابلاغ شده تا برش‌های استانی مشخص شود كه پس از نهایی شدن به قرارگاه ملی اقتصاد مقاومتی اعلام و سپس ابلاغ خواهد شد.
احمدی‌پور با اشاره به اینكه برش استانی اواخر خردادماه به استان‌ها ابلاغ خواهد شد، بیان كرد: اولویت‎های سال گذشته در سال جاری نیز مدنظر قرار گرفته و این اولویت‌ها، امسال باید ما را به تولید و اشتغال برساند.
معاون رئیس جمهوری تصریح كرد: در كنار واگذاری‌ها باید بیشتر به موضوع صادرات اهمیت داده شود و اگر به برندسازی برسیم، در صادرات موفق خواهیم شد.
وی با تاكید بر اینكه در محصولاتی مانند خدمات كشاورزی و صنعت كه در استان‌ها تولید می‌شود آن استان براساس مزیت‌های خود باید بتوانند ثروت ایجاد كنند، تصریح كرد: استان باید بتواند با استفاده از ظرفیت‌های خود ارزش افزوده برای استان خلق كند.
وی با بیان اینكه استان همدان گردشگری را به عنوان یك اصل انتخاب كرده است، بیان كرد: یكی از فرصت‌هایی كه استان همدان از دست داده نداشتن اثر در فهرست آثار ثبت جهانی است.
احمدی پور با اشاره به اینكه نداشتن اثر ثبت جهانی برای استان همدان یك نقص است چرا كه نتوانستیم پرونده‌هایی را برای ثبت جهانی آماده كنیم، ادامه داد: محدودیت‌هایی وجود دارد اما باید پرونده‌ای برای ثبت جهانی آماده كرده و در فهرست موقت یونسكو قرار دارد.
وی اضافه كرد: در گذشته تور‌های مشتركی در كرمانشاه و همدان انجام می‌شد كه دیگر انجام نمی‌شود و اكنون این تور‌ها فقط در كرمانشاه انجام می‌شود و این یك ضعف برای همدان است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح كرد: برای برگزاری تور‌هایی به مقصد همدان برنامه ریزی انجام شود و همچنین باید پیوست گردشگری برای میراث فرهنگی تعریف شود.
احمدی پور گفت: همچنین برای حفظ اصالت صنایع دستی باید دقت و توجه كرد تا صنایع دستی دچار خدشه نشده و كیفیت آن حفظ شود.
معین قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان همدان با تاكید بر اینكه جهت‌گیری در سال 96 بر اشتغال و تولید است، بیان كرد: تولید با رویكرد اشتغال انجام شود و باید ضریب اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری افزایش پیدا كند.
وی افزود: دولت بخش زیادی از اشتغال را در حوزه تخصصی گردشگری و صنایع دستی سرمایه‌گذاری كرد و 76 هزار شغل از حوزه گردشگری و صنایع دستی در سال 96 باید ایجاد شود كه استان همدان نیز باید سهم خود را از این تعداد شغل در بخش گردشگری مشخص كند.
وی بیان كرد: فصل تابستان بهترین فرصت برای توسعه گردشگری داخلی است و باید برای ورود همه تور‌های گردشگری از تمام استان‌ها به مقصد همدان سرمایه‌گذاری انجام شود.
7523/6993/1772
خبرنگار: مرضیه بختیاری **انتشار: مجید ملازاده
۰ نفر