۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۵۶
کد خبر: 82548790
T T
۰ نفر
وزیر ارشاد بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن را افتتاح كرد

تهران - ایرنا - بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن با حضور سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت.

به گزارش عصر دوشنبه خبرنگاران فرهنگی ایرنا از محل برگزاری نمایشگاه در این مراسم علی اكبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ، حجت الاسلام محمد حشتمی معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری حضور دارند.
در این نمایشگاه جدیدترین محصولات قرآنی در عرصه های فرهنگی و هنری در چهار بازارچه ارائه شده است.
بخش بین الملل نمایشگاه قرآن كریم نیز از دوازدهم ماه رمضان (17 خرداد) آغاز می شود و تا پنج روز ادامه خواهد داشت.
نمایشگاه امسال كه مزین به شعار «قرآن، اخلاق، زندگی» است با همكاری 50 نهاد و موسسه تدارك یافته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه هماهنگی میان این دستگاه ها و نهادها را بر عهده دارد.
امسال بخشی ویژه برای نمایشگاه قرآن درنظر گرفته شده تا برترین های حوزه ترجمه و تفسیر قرآن كریم همچون آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی، آیت الله سیدعبدالكریم موسوی اردبیلی و آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی به بازدیدكنندگان معرفی شود.
همزمانی برپایی نمایشگاه امسال با بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی سبب شد تا دست اندركاران، بخش هایی با عنوان امام خمینی (ره) و قرآن را در نمایشگاه برپا كنند.

** رونمایی از سه اثر هنری
در این مراسم فیلم مستند اسلام شناس و قرآن پژوه ژاپنی ایزوتسو پخش شد. در این مستند كه تهیه آن از سال 93 آغاز شده است با بیش از 96 صاحب نظر درباره این قرآن پژوه ژاپنی صحبت شده است.
همچنین نماهنگ ربع قرن كه نگاهی به 25 دوره برگزاری نمایشگاه قرآن نگاه دارد رونمایی شد در این نماهنگ عباس نظری، احمد مسجد جامعی، محمد رضا حشمتی، برزین ضرغامی مدیركل ارشاد استان تهران درباره سابقه برگزاری نمایشگاه در 25 سال گذشته صحبت كرده اند.
20 انیمیشن قرآنی و آلبوم موسیقایی نیز از دیگر آثار رونمایی شده در افتتاحیه امروز بود.
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن با شعار« قرآن،اخلاق، زندگی» تا 26 خردادماه جاری همه روزه از ساعت 17 پذیرای بازدیدكنندگان است.

فراهنگ **1355**1003** 1823
خبرنگاران: علی اكبرقزوینیان و محمدرضاجعفرملك ** انتشار: طاهره نبی اللهی
۰ نفر