۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
کد خبر: 82548619
T T
۰ نفر

80 درصد ساختمان‌های رم درخطر ریزش هستند

۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
کد خبر: 82548619
80 درصد ساختمان‌های رم درخطر ریزش هستند

رم - ایرنا - از هر 10 ساختمان در شهر رم پایتخت ایتالیا، 8 ساختمان در خطر فروریختن قرار دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرگزاری آجی ایتالیا در گزارشی از خطر ریزش ساختمان ها در شهر رم نوشت: ساختمان ها در شهر رم بویژه ساختمان های تاریخی نیاز به نظارت دائمی، مراقبت و نگهداری مناسب دارند زیرا 80 درصد از ساختمانهای پایتخت بیش از 80 سال قدمت دارند و این امر باعث می شود تا در خطر ریزش بر اثر زمین لرزه قرار داشته باشند.
نظام مهندسی شهر رم با تهیه نقشه ای از مناطق قرمز كه به شدت در خطر فروریختن قرار دارند، هشدار داد كه 80 درصد از ساختمان ها در خطر ریزش هستند.
پس از زمین لرزه سال گذشته در شهر 'اماتریچه'، مهندسان به همراه انجمن های این بخش و موسسه ژئوفیزیك و آتشفشان شناسی ایتالیا، خطوط راهنما برای یك برنامه جهت نظارت و ایمن سازی ساختمان هایی كه در خطر قرار دارند را تهیه كردند اما شهر رم به زنگ خطرهایی كه توسط كارشناسان بصدا درآمده، اهمیت نداده است. آخرین هشدار مربوط به سال 2014 می شد، زمانیكه كارشناسان هشدار دادند در 350 منطقه رم مشكل رانش زمین وجود دارد، تپه ها فروریخته و معادن ریزش می كنند و حتی دیوار رم باستان نیز دیگر تحمل وزن خود را ندارد.
مصرف خاك و تغییرات بوجود آمده توسط انسان منجر به آماده شدن نوعی بمب هیدروژئولوژیكی در مناطق شمال غربی رم بویژه در مناطق تپه ای شده است.
باران و بی توجهی به هشدارها، عوامل فعال كردن پدیده رانش زمین در 20 منطقه شهری هستند.
شهر رم بزرگترین شهر ایتالیا بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارد.
اروپام**461
ناشر: مدنی

سرخط اخبار جهان