۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۰:۱۶
کد خبر: 82528154
T T
۰ نفر
نعمت زاده:25 هزار صنعت كوچك و متوسط در دولت تدبیر و امید حمایت شد

اراك - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای حمایت از تولید ایرانی، 25 هزار صنعت كوچك و متوسط در دولت یازدهم مورد حمایت قرارگرفته است.

محمدرضا نعمت زاده عصر شنبه در جشنواره تجلیل از كارآفرینان برتر حوزه كسب و كار و كارگاه های خرد و كوچك صندوق كارآفرینی امید استان مركزی در اراك افزود: 12 هزار مورد از این تعداد طرح حمایتی را واحد های صنعتی و 13 هزار واحد نیز توسط جهاد كشاورزی با دریافت تسهیلات حمایت شده اند.
وی اظهار كرد: در برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی طرحی برای بیش از نیم میلیون صنف كشور كه نیاز به توسعه فعالیت دارند، در نظر گرفته شده تا تسهیلات با شرایط مطلوب را دریافت كنند.
وی گفت: در قالب این طرح، صندوق كارآفرینی امید می تواند خارج از نظام بانكی تسهیلات مطلوب را ارایه كند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای ایجاد اشتغال و توجه به روستائیان لازم است صنعت به روستاها و به ویژه، به روستاهای مرزی سوق داده شود.
نعمت زاده افزود: با تصویب مجلس شورای اسلامی منابع ارزی این فعالیت و طرح مهم، محقق و اشتغال آفرینی و رونق تولید در روستاها شكل می گیرد.
وی اظهار كرد: برای رونق كشاورزی لازم است صنایع دستی از جمله قالی بافی نیز در دستور كار قرار گیرد تا اهالی روستا از منابع درآمدی متعددی بهره مند شود.
وی، اولویت اصلی دولت یازدهم را ایجاد درآمد و اشتغال عنوان كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به حق بر ایجاد اشتغالزایی تاكید كردند و در واقع با حمایت از تولید، اشتغال پایدار تثبیت می شود.
نعمت زاده گفت: اكثر كارخانجات و غول های تجاری مطرح دنیا، فعالیت خود را از كارگاه های كوچك آغاز كرده اند و باید با بهادان به صنایع خرد و كوچك زمینه توسعه اقتصادی كشور را فراهم كرد.
نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه ای از طرف دولت به مجلس تقدیم شده كه با 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی، تقویت اشتغال روستایی محقق شود.
سیدمهدی مقدسی افزود: پس از انتخابات این لایحه در مجلس تصویب و روستاها و شهرهای كمتر از 10 هزارنفر می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی اظهار كرد: دولت یازدهم به اشتغال اهتمام داشته و دراین راستا 24 هزار واحد تولیدی در طرح ضربتی حمایت شده كه از این تعداد پنج هزار طرح به بهره بردرای رسیده است.
مقدسی ادامه داد: مردم روز 29 اردیبهشت با حضور ارزشمند در پای صندوق رای با شناخت و شعور به نامزد اصلح خود رای خواهند داد.
در ادامه این جشنواره از جمعی از كارآفرینان استان در بخش های مختلف تولیدی تجلیل شد.
استان مركزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی كشور و چهارمین قطب صنعت كشور بیش از دو هزار و 900 واحد صنعتی كوچك و بزرگ دارد.
6991/3075/ خبرنگار: معصومه ابراهیمی *** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده
۰ نفر