۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
کد خبر: 82515123
T T
۰ نفر

80 واحد مسكونی تحویل مدجویان بهزیستی در اردبیل شد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
کد خبر: 82515123
80 واحد مسكونی تحویل مدجویان بهزیستی در اردبیل شد

اردبیل- ایرنا- مدیركل بهزیستی استان اردبیل گفت: پارسال 80 واحد مسكونی تحویل مدجویان بهزیستی در استان اردبیل شد.

به گزارش ایرنا ،بهزاد ستاری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در سال 94 تعداد واحدهای مسكونی تحویل داده شده به مددجویان بهزیستی در استان اردبیل 67 واحد بود كه با تلاش فراوان پارسال این تعداد به 80 واحد مسكونی رسید.
وی اظهار كرد: برای مدد جویان در مناطق شهری 300 میلیون ریال و در مناطق روستایی هم 180 میلیون ریال برای ساخت مسكن از طرف بهزیستی كمك می شود.
وی بیان كرد: اشتغال و توانمند سازی مددجویان یكی از الویت های سازمان است و در این راستا سال گذشته در مجموع برای یكهزار و 129 نفر از افراد تحت پوشش در استان زمینه اشتغال فراهم شد.
وی از بستری شدن سه هزار نفر در كمپ های ترك اعتیاد استان خبر داد و اضافه كرد: در 11 كمپ ترك اعتیاد فعال استان 2 هزارو 500 نفر درمان سرپایی شدند.
وی ادامه داد:سصال گذشته 241 تیم مردم نهاد برای 280 هزار نفر در استان راهنمایی ها و مشاوره های لازم را برای پیشگیری از اعتیاد ارائه دادند.
ستاری از غربالگری شنوایی 24 هزار نوزاد در سال گذشته خبر داد و گفت: استان اردبیل در غربالگری تشخیص و مداخله شنوایی با 92 درصد پوشش جمعیت كودكان استان رتبه دوم را در كشور داراست.
مدیركل بهزیستی استان اردبیل افزود: در طرح پیشگیری از تنبلی چشم هم پارسال 64 هزار نفر از كودكان بین سه تا شش سال در استان غربال شدند كه نسبت به پارسال 3.5 درصد افزایش نشان می دهد.
وی اظهار كرد: در سال 94 مجموع كمك های نقدی و غیر نقدی خیرین به مددجویان بهزیستی استان 50 میلیارد ریال بود كه این رقم در سال 95 با بیش از 30 درصد افزایش به 65 میلیارد ریال رسید.
علاوه بر معلولان سه هزار و ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل از خدمات بهزیستی استان برخوردار هستند كه این تعداد با اعضای خانواده تحت پوشش شامل ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر مددجو است.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
6130/ 1257