۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۱:۳۸
کد خبر: 82508244
T T
۰ نفر
عارف: گزینش افراد از لیست های انتخاباتی نباید به انسجام اصلاحات آسیب بزند

تهران-ایرنا- رئیس فراكسیون امید با بیان اینكه عقلانیت مبتنی بر خرد جمعی و حفظ انسجام، رویكرد اصلاحات در انتخابات است تاكید كرد: نباید اجازه بدهیم اختلاف نظر ناشی از انتخاب افراد در لیست های انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای شوراهای شهر به انسجام جریان اصلاح‌طلب آسیب وارد كند.

به گزارش ایرنا محمدرضا عارف در نشست روسای ستادهای استانی حزب ندای ایرانیان افزود: در تهران نزدیك به 200 نفر واجد شرایط حضور در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در شورای شهر هستند انتخاب 21 نفر از میان آنها دشوار است.شورای عالی سیاست گذاری به این نتیجه رسیده است كه در تهران و مراكز استان ها به ارائه لیست های واحد بپردازد اما در سایر شهرستان ها و بخش ها به این موضوع ورود نكند.
به گزارش روز جمعه امیدنامه، عارف درباره رویكرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در انتخابات شوراها گفت: هدف اصلی ما حفظ وحدت، انسجام و پیروی از خرد جمعی است.بی شك زمانی كه مسئله رقابت مطرح می شود اختلاف نظرها و شكاف هایی ایجاد می‌شود كه با توصل به رویكرد تبعیت از خرد جمعی، برطرف خواهد شد.
رئیس فراكسیون امید با بیان اینكه جریان رقیب در مقطعی به دنبال آن بود كه آخرین میخ را به تابوت اصلاحات بزنند ولی موفق نشد تصریح كرد: وقتی جریان رقیب با انسجام اصلاح‌طلبان رو به رو شدند طبیعی است كه اگر بتوانند آن را بر هم می زنند به همین دلیل نباید اجازه بدهیم هیچ گونه اختلاف ناشی از انتخاب افراد در لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان برای شوراهای شهر به انسجام موجود آسیب وارد كند.
با بیان اینكه جریان اصلاحات از ابتدای دهه 90 با توجه به جمع بندی‌های حاصل از دهه 80 به رویكرد عقلانیت و خرد جمعی دست یافته است، حركت ارزشمند این جریان در انتخابات سال 92 را نمودی از رویكرد عقلانیت مبتنی بر خرد جمعی معرفی كرد.
وی بر اهمیت تداوم این حركت تاكید كرد و گفت: گام دوم حركت جریان اصلاحات در این مسیر با انتخابات مجلس در سال 94 برداشته شد و امروز پیروزی در انتخابات 96 و پس از آن آمادگی برای انتخابات مجلس در سال 98 ادامه حركت آغاز شده است.
عارف همچنین انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری را مهم توصیف و خاطر نشان كرد: هر یك از این دو انتخابات بر دیگری تاثیر گذار خواهند بود.سال گذشته به رغم بعضی ضعف‌ها و كاستی‌ها با اتفاق آرا روحانی را گزینه مناسب كاندیداتوری ریاست جمهوری اعلام كردیم. این انتخاب نشان دهنده دوری شورای عالی اصلاح‌طلبان از سهم خواهی است.
وی با اشاره به آرا اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: شورای عالی اصلاح‌طلبان با بررسی همه شرایط و عملكرد دولت روحانی در 4 سال گذشته معتقد است دولت توفیقات بسیاری داشته و بسترهایی نیز برای ادامه این مسیر آماده كرده است.
عارف عملكرد سیاسی دولت در مدیریت استان ها و انتخاب بعضی مدیران را یكی از انتقادات اصلی اصلاح‌طلبان به حسن‌روحانی دانست.
وی تاكید كرد سابقه جریان اصلاحات به عنوان جریانی ریشه دار در انقلاب نشان داده است كه اگر مدیریت صحیح انجام شود این جریان می تواند 70 درصد از مردم را بسیج كند.
عارف همچنین با اشاره به اینكه عملكرد دولت به خوبی بررسی شده و مطالبات شورای سیاست گذاری اصلاحات و فراكسیون امید از دولت مطرح شده است از تعامل مثبت با ستادهای انتخاباتی روحانی در سراسر كشور خبر داد .
رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان همچنین حزب ندای ایرانیان را برآمده از رویكرد عقلانیت مبتنی بر خرد جمعی در جریان اصلاحات دانست و از روسای ستادهای انتخاباتی این حزب در استان ها خواست با حفظ این رویكرد به تقویت مشاركت مردمی در انتخابات و به دست آمدن پیروزی قطعی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بپردازند.
سیام**1058** 1823 خبرنگار: محمد افضلی * انتشار: طاهره نبی اللهی
۰ نفر