طلاب حوزه های علمیه مردم را به حضور آگاهانه و با بصیرت در انتخابات دعوت كنند

قم – ایرنا – مدیرحوزه های علمیه خواهران سراسر كشور با اشاره به حساسیت در انتخابات گفت: مبلغان و استادهای حوزه های علمیه در این عرصه موظف هستند تا مردم را به حضور آگاهانه و با بصیرت در انتخابات دعوت كنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا جمشیدی روز سه شنبه در سیزدهمین اجلاس مدیران حوزه های علمیه خواهران در مجتمع یاوران اظهار داشت: حوزه های علمیه نباید نسبت به انتخابات بی تفاوت باشند چرا كه نظام مولود حوزه های علمیه است و و هیچ مادری نمی تواند نسبت به فرزند خویش بی تفاوت باشد از این رو باید طلبه ها در این عرصه ورود پیدا كنند.
وی افزود: ما نهاد روحانیت هستیم و چارچوب حركتی حوزه های علمیه همان نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است كه همان همراهی و پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: ما طلبه ها نسبت به همه دولت ها حساس هستیم و در جاهایی كه شاخصه های رهبری وجود داشته باشد ورود پیدا خواهیم كرد از این رو حضور طلبه ها در ستادهای انتخاباتی مانعی ندارد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، 29 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود
وی با بیان این كه بانوان طلبه طلایه داران سپاه امام زمان(عج) و پیشداران جبهه عفاف و حجاب و علم و پرچمداران حفظ كیان اسلام هستند گفت: بانوان طلبه این مسیر را آگاهانه انتخاب كردند و در این مسیر حركت كردند كه امیدواریم این تلاش ها موجبات رضایت صاحب الزمان(عج) را جلب كند.
وی با تاكید بر الگوگیری از سیره امامان معصوم(ع) گفت: در حوزه های علمیه باید در بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی و پژوهشی از سیره تربیتی حجت های خداوند بر روی زمین بهره مند برد و باید نسلی را تربیت كرد كه بتواند دستاوردهای اسلام و انقلاب را برای نسل های آینده منتقل كند.
جمشیدی به حفظ هویت حوزه های علمیه خواهران اشاره كرد و گفت: راه اندازی این مركز توسط آیت الله شرعی باعث شده است امروز حوزه های علمیه خواهران در سراسر كشور در جایگاه مناسبی قرار بگیرد كه نیازمند تلاش بانوان در عرصه های مختلف است.
وی افزود: تعداد مفسران و محققان حوزه های علمیه بسیار است به بركت انقلاب اسلامی و مراجع تقلید نگاه به حوزه های علمیه خواهران تغییر پیدا كرده و به این مراكز در كنار سایر مراكز حوزوی و دانشگاهی نگاه ویژه ای می شود به گونه ای كه بانوان طلبه در جشنواره های مختلف موفق عمل كرده اند.
وی با اشاره به توسعه مدارس علمیه در سراسر كشور گفت: در چندسال اخیر تعداد مدارس حوزه های علمیه افزایش پیدا كرده است و در تمام سطوح اساتید برجسته خواهر مشغول به تحصیل هستند ضمن این كه باید در سطح عالی نیز اساتید طلبه توانمند شوند تا تحصیلات تكمیلی را ارتقا بخشیم.
وی بیان داشت: همه بانوان طلبه باید در حوزه های مختلف تحصیلی و تدریسی ورود پیدا كنند تا نیاز علمی در حوزه بانوان تامین شود.
وی با بیان این كه ظرفیت های عظیم علمی در حوزه های علمیه خواهران فراهم شده است گفت: امروز به دنبال توسعه رشته ها و سطح چهار حوزه های علمیه هستیم تا اندیشمندان صاحب نظری را در این عرصه تربیت كنیم ضمن این كه 670 كرسی آزاد اندیشی طی دو سال برگزار شده است.
جمشیدی خاطر نشان كرد: هر مدرسه علمیه به یك مركز علمی و فرهنگی و اجتماعی تربیت شده است كه به سوال ها و شبهه ها پاسخ می دهند.
وی از بازسازی و اصلاحیه در متون آموزشی خبر داد و گفت: بر اساس اصول و مبانی حوزه های علمیه، سیاست ها تنظیم شده و نظام آموزشی جامع و كامل را تنظیم و تدوین كرده ایم كه در مدارس علمیه به زودی اجرایی می شود تا بنیه علمی تقویت شود.
وی با اشاره به نامگذاری سال با عنوان « اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: رهبری بیش از 6 سال است كه مسیری را مشخص كرده اند و در شعارهای ایشان مشخص است كه استقلال و قوی بودن در مقابل استكبار جهانی با تكیه بر اقتصاد مقاومتی است در همین راستا مدیریت جهادی باید در همه عرصه ها صورت بگیرد تا منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شود.
سیزدهمین اجلاس سراسری مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران، تا روز پنجشنبه هفته جاری ادامه دارد.
8138/ ۶۱۳۳/ خبرنگار: فرزانه پیری ** انتشار- جعفرمسلمی

سرخط اخبار استان‌ها