۸ فروردین ۱۳۹۶، ۱۰:۱۴
کد خبر: 82475901
T T
۰ نفر
ترفند آمریكا و متحدانش برای مصادره پیروزی های ملت عراق و سوریه در مبارزه با داعش

تهران – ایرنا- آمریكا به همراه سایر كشورهای غربی همپیمان خود در صدد چنگ انداختن بر امكانات ملت های خاورمیانه هستند و به همین منظور برای دستیابی به اهداف موردنظر خویش گروه های تروریستی را تشكیل دادند اما امروزه در صدد مصادره پیروزی های به دست آمده توسط ملت های منطقه علیه تروریست ها و نسبت دادن آنها به نیروهای شان هستند.

به گزارش ایرنا، كشورهای غربی و در راس آنها آمریكا در كنار گروه تروریستی داعش در موصل عراق و الرقه سوریه قرار گرفتند.
واشنگتن كه خود برای نفوذ مجدد در منطقه خاورمیانه گروه های تروریستی را تشكیل داد هم اكنون پس از شكست های متوالی تروریست ها در عراق و سوریه می خواهد خود را به عنوان نوك پیكان نبرد با تروریسم معرفی كند و بدین ترتیب جنایات شكل گرفته توسط آمریكا در افغانستان و به دنبال آن سوریه و عراق و یمن قابل درك است.
اخبار مربوط به حمله هایی اخیر آمریكا در موصل و شمار قربانیان فزاینده آن توجه رسانه های گروهی جهان را به خود معطوف كرد. جنایت شكل گرفته در محله الموصل الجدید این شهر عملكرد ارتش آمریكا در نبرد علیه تروریست ها را به شدت زیر سوال برد.
هم اكنون با توجه به افزایش شمار قربانیان غیرنظامی حمله هوایی آمریكایی ها به موصل این سوال مطرح می شود كه واشنگتن تا چه اندازه در نبرد با تروریست ها جدی است؟
درهمین راستا برخی از طرف های خارجی و غربی با تیتر كردن خبر این حمله سعی دارند تا دستاوردهای ملت و ارتش عراق در میدان نبرد با تروریست ها را تحت الشعاع آن قرار دهند. نقش آمریكا در عملیات آزادسازی موصل به انجام چند حمله هوایی اندك خلاصه می شود در حالی كه سعی دارد خود را به عنوان یكی از نیروهای تاثیرگذار در شكست داعش در عراق مطرح كند.
«عرفان محمود الحیالی» وزیر دفاع عراق یكشنبه هفته جاری دستور داد به صورت فوری درباره حملات هوایی ائتلاف آمریكا به منطقه «الموصل الجدیده» در شهر موصل كه صدها كشته برجای گذاشت، تحقیقات شود.
ائتلاف آمریكایی ضد داعش با پذیرش مسئولیت حمله به منطقه الموصل الجدید اعلام كرد، منطقه‌ای كه در موصل بمباران شده و صدها غیرنظامی كشته شدند را ما به درخواست نیروهای عراقی! بمباران كردیم.
ظهر پنجشنبه هفته گذشته اجساد صدها غیر نظامی كه تعداد آنها از 230 تا 500 نفر گزارش شده است، در منطقه « الموصل الجدیده» در بخش غربی موصل از زیر آور خارج شد. اجسادی كه بیشتر آنها زنان و كودكان بودند.
این برای اولین بار است كه عملیات آزادسازی موصل كه سعی بسیاری برای دوری از تلفات غیر نظامیان در آن شده بود؛ شاهد این حجم از تلفات مردم عادی است.
گزارش های اولیه نیز حاكی بود كه بمباران هوایی ائتلاف آمریكایی ضد داعش بر روی سه خانه مسكونی عامل اصلی این كشتار است.
شورای قضایی موصل نیز شنبه گذشته با اعلام شهر موصل به عنوان منطقه «فاجعه زده» از ائتلاف آمریكایی ضد داعش خواست تا بمباران‌های بی هدف خود را متوقف كند.
ازسوی دیگر فرانسه نیز درسوریه چنین رویكردی در پیش گرفته است. درهمین راستا 'ژان ایو لودریان' وزیر دفاع فرانسه جمعه گذشته در یك مصاحبه مطبوعاتی اعلام كرد كه روزهای آتی شاهد آغاز نبرد بازپس گیری شهر الرقه از چنگال داعش با مشاركت فرانسه خواهیم بود.
غرب در صدد گسترش نفوذش درخاورمیانه است. ملت های منطقه تاكید دارند كه لقمه گوارایی برای تروریسم و سایرین نخواهند بود.
درهمین رابطه بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام كرد هر گونه حمله ای از سوی نیروهای بیگانه در الرقه بدون هماهنگی با دمشق فاقد مشروعیت خواهد بود.
وی تاكید كرد: این تنها ملت ها هستند كه حق بهره برداری از پیروزی های خویش علیه تروریست ها را دارند.
درهمین راستا بشار اسد رئیس جمهوری سوریه سه شنبه اول فروردین 96 در دیدار با یك هیات پارلمانی از روسیه و اروپا به ریاست ولادیمیر واسیلوف معاون دومای روسیه دردمشق تصریح كرد: هرگونه عملیات در الرقه بدون هماهنگی دمشق، تجاوز محسوب می‌شود.
خاورم ** 1487 ** 1064
گزارش از : قاسم غضبانپور
۰ نفر