۶ فروردین ۱۳۹۶، ۱۱:۲۶
کد خبر: 82474123
T T
۰ نفر
كاهش 4 درصدی تلفات رانندگی در ایام نوروز

كرج - ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی اعلام كرد كه میزان تلفات حوادث رانندگی از ابتدای سفرهای نوروزی تا ششم فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد كاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، سردار إسكندر مومنی روز یكشنبه در آئین بدرقه مسافران نوروزی در مقر آزادراه كرج - قزوین افزود: فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین نسبت به سال گذشته بهتر شده و به همین دلیل شاهد كاهش تصادفات، جرایم عمومی و كاهش شمار مجروحان بوده ایم.
وی اضافه كرد: این درحالی است كه میزان سفرها نسبت به سال گذشته افزایش داشته و در تمام روزهای دور اول سفرهای نوروزی شاهد بارش برف و باران بودیم .
مومنی گفت: با توجه به این ‌امر پیش بینی افزایش تصادفات دور از ذهن نبود اما خوشبختانه به رغم افزایش سفر و شرایط ناپایدار جوی حوادث كمتری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاكید براین نكته كه باید تلاش كرد هیچ انسانی كشته و مجروح نشود، اظهار داشت: تعداد مجروحان تصادف های نوروزی امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد كاهش داشته است.
مومنی افزود: در زمینه جرائم امنیتی،اجتماعی و سرقت های مهم نیز 6 درصد كاهش جرائم داشتیم ضمن اینكه جرائم خشن نیز كاهش چشمگیری نشان می دهد.
وی ادامه داد: در سال 84 با وجود تردد 7 میلیون دستگاه خودرو بیش از 28 هزار نفر در جاده های كشور كشته شدند اما امروز با افزایش حجم سفر و تعداد خودروها این رقم كاهش چشمگیری پیدا كرده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سفرهای نوروزی و طرح نوروزی بزرگترین و پر حجم ترین عملیات ترافیكی و انتظامی سال است و برای هر چه بهتر برگزار كردن این بزرگترین و پر حجم ترین عملیات سال باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی با بیان اینكه هیچ دستگاهی به تنهایی قادر به انجام امور در این زمینه نخواهد بود ، بیان داشت: به همین منظور رزمایش بزرگی در 24 اسفند ماه سال 95 طراحی و برنامه ریزی شد كه دستگاه های مختلفی در این رزمایش حضور داشتند.
مومنی گفت: كلیه دستگاه های اجرایی، امدادی، خدماتی و انتظامی كشور برای تامین سفری ایمن و مطلوب با انجام امور بین بخشی و بین دستگاهی اهتمام ویژه دارند.
وی یادآور شد: طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفند سال گذشته آغاز شد و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد.
مومنی در ادامه با اشاره به اینكه موج اول سفر به اتمام رسیده و مسافران موج نخست در حال بازگشت هستند، گفت: موج دوم سفرها آغاز شده و با توجه به اینكه در دور دوم و هنگام برگشت مسافران از سفر توام با خستگی است و برخی برای رسیدن به مقصد عجله دارند، آمادگی باید تا پایان تعطیلات ادامه داشته باشد.
جانشین فرمانده انتظامی كشور با بیان اینكه مدیریت سفر توسط مسافران ضروری است، افزود: مردم بازگشت خود را به روزهای پایانی نوروز موكول نكنند.
2098/ 6155خبرنگار:مریم صوفی**انتشار دهنده: محمد عزیزپور

سرخط اخبار سیاست