۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۰۸
کد خبر: 82468169
T T
۰ نفر
سردار اشتری:پلیس برای تامین امنیت زائران مناطق عملیاتی آمادگی كامل دارد

آبادان – ایرنا – فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت:پلیس برای تامین امنیت زائران مناطق عملیاتی آمادگی كامل دارد و بیش از پیش برای تحقق این مهم اقدام می كند.

به گزارش ایرنا سردار حسین اشتری شامگاه جمعه در آیین اختتامیه جشنواره ملی رهاورد سرزمین نور در سالن شهید جهان آرا اردوگاه شهید باكری گفت:سالانه حدود شش میلیون زائر از مناطق عملیاتی استان های خوزستان، ایلام، كرمانشاه، كردستان، آذربایجان غربی دیدن می كنند.
وی اظهار داشت:به تعبیر مقام معظم رهبری راهیان نور سنت حسنه است و باید مراقب باشیم این فرهنگ عظیم دفاع مقدس در آن انحرافی ایجاد نشود.
سردار اشتری با بیان اینكه طی دو سال گذشته هیچ گونه اتفاق خاصی برای كاروان های راهیان نور پیش نیامده است، گفت:برای تامین امنیت كاروان های راهیان نور در نشست های هماهنگی با ستاد مركزی راهیان نور و بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس آمادگی خود را برای انجام وظیفه با تمام توان اعلام كردیم.
فرمانده نیروی انتظامی گفت:امروز نیروی انتظامی در عرصه های مختلف در مرزهای جمهوری اسلامی به طول هشت هزار و 755 كیلومتر مسئولیت حراست از مرزها را دارد و برای مقابله با شرارت هایی همچون مقابله با كاروان های قاچاق مواد مخدر شهدایی را تقدیم كرده است.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد:همچنین برای برقراری نظم و امنیت در شهرها و روستاها، شهدا و جانبازان را تقدیم كرده ایم.
وی شمار شهدای نیروی انتظامی را 13 هزار شهید عنوان كرد و گفت:نیروی انتظامی در دفاع مقدس و بخشی در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی و برقرار نظم و امنیت تاكنون 20 هزار جانباز، 13 هزار شهید و دوهزار آزاده تقدیم كشور كرده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت دوران دفاع مقدس اشاره كرد، گفت:در دوران دفاع مقدس، كمترین امكانات دفاعی را داشتیم ولی هم اینك ایران اسلامی در تجهیزات دفاعی حرف اول را در منطقه می زند.
سردار اشتری با بیان اینكه امروز كشور جمهوری اسلامی ایران به بركت دفاع مقدس قدرت برتر جهان است، گفت:اگر امروز در امنیت كامل به سر می بریم و در حوزه های مختلف صنعت، پزشكی و دفاعی پیشرفت داریم به بركت خون شهدای هشت سال دفاع مقدس است.
وی اظهار داشت: اگر دفاع جانانه نداشتیم امروز شاید با هر حركتی درخت تنومند انقلاب اسلامی آسیب می دید و با تحمیل حملاتی در حوزه های سیاسی، نظامی، امنیتی، فرهنگی مورد آسیب جدی قرار می گرفت.
آیین های چهاردهمین جشنواره ملی سرزمین نور از 22 اسفند آغاز شده و تا 28 اسفند ادامه دارد.
این جشنواره هر شب در سالن شهید جهان آرا اردوگاه شهید باكری خرمشهر برگزار شده و طی این مدت، از برگزیدگان رشته های مختلف این دوره از جشنواره تجلیل می شود.
جشنواره ملی رهاورد سرزمین نور همه ساله با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور برگزار می شود و زائران راهیان نور می تواند دیده ها و شنیده های خود از سفر به سرزمین نور را در قالب های ادبی و هنری نظیر شعر، داستان، متن ادبی، خاطره، عكس، فیلم و فیلمنامه به این جشنواره ارسال كنند.
7100/6125/6064
خبرنگار:كمیله حجازی ** انتشار دهنده: محسن بهاروند

سرخط اخبار سیاست