۱۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۲۵
کد خبر: 82457136
T T
۰ نفر
20 درصد فرصت های شغلی امسال توسط كمیته امداد ایجاد شده است

اراك - ایرنا - قائم مقام كمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: طبق اعلام شورای عالی اشتغال، در سال جاری 20 درصد از فرصت های شغلی كشور توسط این نهاد حمایتی ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، سید منصور برقعه ای روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) استان مركزی افزود: كمیته امداد در عمر 38 ساله اش نقاط عطف متعددی داشته و منطبق با شرایط و وظایف اصلی اساسنامه خود را دستخوش تغییرات كرده است.
وی تصریح كرد: تمركز در گردآوری و مدیریت انفاق ها و صدقات یكی از مهمترین وظایف كمیته امداد است، مردم تكلیف دینی خود را به انجام می رسانند و باید با تمركز، مدیریت و ظرافت وظایف محوله را دنبال كرد.
برقعه ای، با اشاره به 13 وظیفه كمیته امداد كه درماده 6 اساسنامه ای نهاد حمایتی به واسطه امضای امام راحل تكلیف شده است، افزود: ترمیم فقر در جامعه نیازمند مشاركت همه بخش هاست و اگر سمن ها و خیریه ها در كنار امداد نباشند پاسخگویی به مشكلات نیازمندان و خانواده امداد كامل نمی شود.
وی تاكید كرد: افزایش قیمت ها در كشور به قشر كم توان فشار فراوانی را وارد می كند و تولید، توزیع ثروت و پوشش بیمه ای در زندگی اقشار كم توان و دهك های پایین جامعه اثرگذاری بالایی دارد.
قائم مقام كمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان كرد: این نهاد حمایتی یكی از بی حاشیه ترین ادارات است كه صداقت خود را در جامعه به اثبات رسانده و انتظار است كه تداوم كمك ها برای خدمات رسانی بهینه به محرومان ادامه یابد.
وی، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ابتدای سال آینده، گفت: انتخابات و رای دادن به منظور تعیین سرنوشت كشور از جمله وظایف اصلی جامعه است و در این راستا به هیچ عنوان اجازه سوء استفاده از نام كمیته امداد را به هیچ كس نخواهیم داد.
برقعه ای در ادامه سخنانش افزود: تغییر در مدیریت امری اجتناب ناپذیر است در سال آتی 500 نفر در كمیته امداد بازنشسته خواهند شد و كوشش می شود كه تغییر و تحولات خدشه ای به تكالیف این نهاد حمایتی وارد نكند.
وی تصریح كرد: فضای مدیریتی در امداد مشاركت جو و خلاق است و مدیرانی در این دستگاه موفق هستند كه تمامی توان و تجربه مدیریتی را به بهترین شكل در خدمت رسانی به مددجویان به كار گیرند و در عرصه خدمات رسانی در كمیته امداد تعصبی جز انجام وظیفه و خدمات رسانی به محرومان ارجح نیست.
برقعه ای با اشاره به ظرفیت های استان مركزی گفت: اهتمام ویژه ای باید برای خدمات رسانی به مددجویان به كار گرفته شود تا شاهد فتح قله های بیشتری در زمینه مهارت زایی و توانمندسازی مددجویان باشیم و ظرفیت های موجود را به بالفعل تبدیل كرد.
قائم مقام كمیته امداد كشور اثربخشی فعالیت های كمیته امداد را حاصل تعامل بین بخشی دانست و افزود: این نهاد حمایتی در كشور تعامل حداكثری با دستگاه های اجرایی، مدیران، خیرین، موسسات، مراكز حرفه آموزی و بانك ها دارد و انتظار می رود كه در مدیریت جدید كمیته امداد استان مركزی نیز این رویكرد همچنان ادامه یابد تا با تعامل و همچنین پذیرش ایده های جدید در جهت كاهش آلام محرومان بیش از گذشته فعال تر عمل شود.
به گزارش ایرنا، معاون سیاسی امنیتی استاندار مركزی در این آیین اظهار كرد: كمیته امداد امام خمینی(ره) یكی از موفق ترین دستگاه های حمایتی در حركت به سمت افق 1404 و برنامه 20 ساله كشور است كه هر پنج سال برنامه و چشم انداز خاص خود را تعریف و در مسیر آن حركت می كند.
شكرالله حسن بیگی گفت: كمیته امداد با رویكرد مثبت نسبت به فعالیت سازمان های مردم نهاد و خیریه ها تعامل سازنده را برای خدمات رسانی و حمایت از محرومان در پی گرفته است.
وی عنوان كرد: سمن ها نقش موثر و تعیین كننده ای در حمایت از نیازمندان دارد و استان مركزی نیز با بیش از 400 سازمان مردم نهاد ظرفیت بسیاری در اختیار دارد و می توان با برنامه ریزی ها مدون از این پتانسیل استفاده كرد.
حسن بیگی افزود: در حال حاضر بیش از 30 میلیون سازمان مردم نهاد در جهان فعالیت دارند كه سهم ایران از این تعداد 10 هزار سمن است كه ظرفیت قابل تاملی به شمار میرود و می توان با افزایش شمار آن ها و رسیدن به شرایط ایده آل توسعه این حمایت ها را رقم زد.
وی اضافه كرد: سازمان های مردم نهاد در زمینه هایی مانند مدرسه سازی تلاش های قابل قبولی در كشور داشته اند به طوری كه امروز 33 درصد از مدارس كشور توسط خیران ساخته شده است، همچنین در امر حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج نیز شاهد تلاش های مطلوب است.
معاون استاندار مركزی گفت: برون سپاری مسئولیت و واگذاری به مردم برگ برنده كشور است و در حمایت از مددجویان نیز می توان از این ظرفیت بیش از گذشته بهره مند شد به طوری كه تعداد خانواده های تحت پوشش امداد كاهش یابد و شاهد توانمندسازی و خروجی از چرخه حمایتی امداد بود.
در این آیین از زحمات محمدمهدی ناصری مدیركل سابق كمیته امداد امام خمینی(ره) اراك تجلیل و قنبر موسی نژاد نیز به عنوان مدیركل جدید امداد استان نیز معارفه شد.
81 هزار و 816 نفر در قالب 44 هزار و 824 خانوار از خدمات حمایتی كمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مركزی بهره مند هستند.
6013/6992/خبرنگار:آذر اسفندیاری***انتشاردهنده: مژگان حیدری
۰ نفر