۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۴۵
کد خبر: 82452848
T T
۰ نفر
حفظ منافع ملی نیاز به تولید و خرید كالای ایرانی دارد

كرج- ایرنا- فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت كه یكی از راهكارهای حفظ منافع ملی تولید و خرید كالای ملی و ایرانی است.

سردار سید یوسف مولایی روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بر تولید ملی و خرید كالای ایرانی، افزود: اهمیت خرید كالای ایرانی را می توان از چند جنبه بررسی كرد كه مهم ترین آنان تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی اظهار داشت: نخستین و نازل ترین اهمیت آن این است كه این احساس در مردم به وجود آید یعنی احساس شود كه خرید ما به صورت مستقیم در فرایند تولید و ثروت افزایی و سعادت مردم تاثیرگذار است.
وی دومین تاثیر آن را در منافع ملی دانست و گفت: منافع ملی منافعی هستند كه تمام آحاد كشور با اتكا به قدرت ملی آن را به دست می آورند كه شامل قدرت های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی هستند.
مولایی بیان داشت: برای اینكه منافع ملی خود را حفظ كنیم نیاز داریم تا به داشته های خود اتكا كنیم و خود را بسازیم و اگر این كار انجام نشود اولین ضربه به اقتصاد ملی وارد می شود و آن قدرت یك قدرت ناكارآمد می شود كه نمی تواند خود را بازسازی كند.
وی افزود: دومین آسیب به قدرت اجتماعی كشور وارد می شود زیرا زمانی كه اگر مردم احساس كنند كه در جامعه قدرتی ندارد فساد اجتماعی به وجود می آید و همانگونه نیز قدرت سیاسی نیز تنزل می یابد زیرا اقتصاد با سیاست هماهنگ است.
فرمانده سپاه استان البرز ادامه داد: اگر قدرت اقتصادی را نتوانیم حفظ كنیم دیگر نمی توانیم بگوییم 'نه شرقی، نه غربی، استقلال آزادی'.
وی اظهار داشت: همچنین یكی از اركان منافع ملی و قدرت در جامعه، فرهنگ است كه اگر از لحاظ فرهنگی كه برای درست عمل كردن آن به اقتصاد خوب نیاز است، درست عمل شود می توان فرهنگ سازی مناسب را در جامعه داشت.
سردار مولایی تاكید كرد كه اگر مردم كالای غیرایرانی نخرند آن وقت می توان برای تقویت منافع ملی به خرید تولید ملی، افزایش ثروت ملی و اتكا مردم به اقتصاد ملی امید داشت.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**پردازشگر:داریوش غفاری
۰ نفر