۶ اسفند ۱۳۹۵، ۲۱:۵۸
کد خبر: 82443093
T T
۰ نفر
برترین جراح مغز و اعصاب جهان بادعوت استانداربه خراسان شمالی سفر می كند

بجنورد- ایرنا- پروفسور مجید سمیعی، برترین جراح مغز و اعصاب جهان و رئیس مركز جراحی نوروساینس هانوفرآلمان، به دعوت استاندارخراسان شمالی در آینده نزدیك به استان خراسان شمالی سفر خواهد كرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری، در حاشیه سفر هیات تجاری،بازرگانی واقتصادی استان به سرپرستی محمدرضاصالحی استاندار خراسان شمالی به آلمان، روز جمعه از پروفسورسمیعی برترین جراح مغزو اعصاب جهان دعوت بعمل آمد تا به استان خراسان شمالی سفركند و از نزدیك درجریان كارهای انجام شده در بخش بهداشت و درمان استان قراربگیرد.
دكترگلمكانی رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان در حاشیه دیدار هیات اقتصادی خراسان شمالی از آلمان در دفتركار پروفسور سمیعی واقع در مركز نوروساینس شهر هانوفر با ایشان ملاقات كرد و پیام دعوت استاندارخراسان شمالی را برای سفربه استان به پروفسور سمیعی ابلاغ كرد كه این دعوت بااستقبال گرم ایشان مواجه شد.
در این دیدار پروفسورسمیعی ضمن تشریح دستاوردهای علمی و پزشكی خود و اقداماتی كه در زمینه توسعه علم در دنیا انجام داده است، از تاسیس مركز تخصصی بزرگتر و پیشرفته تر ازآنچه در آلمان و شهر هانوفر ساخته شده است در میهن عزیزمان ایران خبر داد و اظهار امیدواری كرد ارتباط دانشگاه ها و دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی با این مركز فراهم گردد.
وی از افتخارآفرینی ایرانیان درعرصه علوم مختلف در دنیا گفت و افزود: توجه ایرانیان از دیر باز به مقوله علم و اهمیت آن در زندگی بشر در دنیا زبانزد است و این خصیصه جایگاه ایرانیان را نزد ژرمن ها برجسته كرده است و پتانسیلی قوی برای پیشرفت ایران و ایرانی است.
بر اساس این گزارش، این دیدار به همت مهدی شهریاری سركنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در فرانكفورت هماهنگ شده بود.
شماری از مدیران و فعالان اقتصادی خراسان شمالی در نخستین سفر اروپایی خود از هفته گذشته در پسابرجام، جذب سرمایه های خارجی و ایرانیان مقیم خارج را با هدف ایجاد رونق و تحرك آفرینی در حوزه اقتصاد، بهره گیری از فرصت های موجود و عملیاتی كردن ظرفیت های مغفول این خطه، هدف گرفته اند.
این هیئت اقتصادی به ریاست استاندار و با حضور جمعی از فعالان بخش خصوصی با عزیمت به دو كشور آلمان و فرانسه می كوشند با معرفی فرصت های سرمایه گذاری این استان به صاحبان صنایع و سرمایه اعم از شركت های خارجی و ایرانیان مقیم اروپا، هم چنین بازاریابی برای محصولات تولیدی بومی این خطه، گام دیگری برای توسعه ظرفیت های اقتصادی و رونق بیشتر عرصه كار و تولید بردارند.
1744 **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده