محسنی اژه ای: پرونده فرزند یكی از مسئولان، فساد مالی نیست/مطلب رسانه ها در باره یكی از منسوبان مسئولان، خلاف است

تهران - ایرنا - معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه با تاكید براینكه برخورد جناحی و سیاسی در مبارزه با فساد نداشته باشیم،گفت: پرونده فرزند یكی از مسئولان دولتی، فساد مالی نیست و مطالب رسانه ها در باره یكی از منسوبان مسئولان نیز خلاف واقع است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضائی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای این اظهارات را امروز یكشنبه در حاشیه نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی و در پاسخ به سوالات خبرنگاران در باره مطالب مطرح شده در باره فرزند رییس سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین یكی از نزدیكان رییس جمهوری بیان كرد.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره پرونده یكی از منسوبان رییس جمهوری و اینكه برخی می خواهند این موضوع را فساد انتخاباتی جلوه دهند، گفت: اسم نبرید زیرا اسم كه می برید ما را در معذوریت قانونی قرار می دهید.
محسنی اژه ای افزود: مهم این است كه ما با فساد مبارزه می كنیم و برخورد قوه قضائیه بدون تبعیض است اما تا اتهامی متوجه كسی نباشد، نمی توانیم او را تعقیب كنیم و هر وقت مستند و مدركی پیدا كردیم می توانیم اقدام كنیم.
وی در خصوص فرد ذكر شده گفت: در برخی رسانه ها مسایلی مطرح شده كه خلاف قانون است و اگر این فرد شكایت كند، انتشاردهنده و گوینده تحت تعقیب قرارمی گیرد.
سخنگوی قوه قضاییه تصریح كرد: هیچ كس، از فرد متخلف دفاع نمی كند و شاید این فرد از بستگان دیگری باشد، مهم این است كه اگر تخلفی شد و جرمی بود و ثابت شد با او برخورد شود.
محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده فرزند یكی از مسئولان گفت: مساله یك چك بود و شاكی خصوصی داشته، شنیدم اعاده دادرسی خواستند و تعقیب می شود.
وی افزود: پرونده تشكیل شده و دعوای شخصی بوده، فساد مالی نیست و از ناحیه بیت المال نیست. خواهشا مسایل حقوقی را با سیاسی خلط نكنید.

* آخرین وضعیت پرونده بابك زنجانی
محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا صحت دارد كه فقط دو صفحه از رای پرونده بابك زنجانی به او ابلاغ شده است؟، گفت: از حكم پرونده كه چقدر و چگونه بوده است خبر ندارم. معمولا رای زیاد نیست و گردش كار پرونده طولانی است.
وی ادامه داد: از رای پرونده، وكیل و متهم مطلع شدند و ابلاغ شده است، گاهی اوقات رای طولانی است كه معمولا آن را می خوانند و یادداشت بر می دارند.
محسنی اژه ای درباره برگرداندن وجوه در این پرونده گفت: پیوسته تلاش شده و می شود كه باقی مانده وجهی كه مانده، برگردد آنها مدام در این زمینه نشست داشته و دارند.
اجتمام**1193**1569
خبرنگار: حسن حیدری** انتشار: علی حبیبی
۰ نفر