۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۰۶
کد خبر: 82401364
T T
۰ نفر
فرمانده ناجا: به موارد عمدی بودن حادثه پلاسكو برخورد نكردیم

شیراز- ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) اعلام كرد: این نیرو به موارد مشكوك در زمینه عمدی بودن حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسكو در تهران برخورد نكرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار سرتیپ حسین اشتری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در شیراز اظهار داشت: اطلاعات به دست آمده از فضای محل حادثه با آنچه مسئولان شهری و اجرایی درباره این حادثه می گویند مطابقت دارد.
اشتری ادامه داد:‌ نیروی انتظامی در این حادثه همه تدابیر انتظامی را برای ایجاد امنیت لازم به كار گرفت .
وی گفت:‌ رسیدگی تخصصی به علل و عوامل بروز آتش سوزی در ساختمان پلاسكو بعد از اتمام آواربرداری صورت می گیرد.
اشتری در بخش دیگری از سخنانش به كاهش پنج درصدی جرایم درسال جاری اشاره كرد و گفت: افزایش 10 درصدی ارائه خدمات به مردم نیز در 10 ماه امسال داشته ایم .
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی همچنین گفت:براساس مطالعه مراكز افكارسنجی، جایگاه این نیرو در سال جاری بین 20 دستگاه از رتبه 12 به رتبه چهار ارتقا یافته كه بیانگر افزایش نظم و امنیت در كشور است .
اشتری همچنین گفت: افزایش پنج درصدی اعتماد مردم به ناجا نیز محقق شده است و ماموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم و امنیت در جامعه است و ما برای این منظور استفاده از مشاركت ها ی مردمی را در اولویت قرار داده ایم و همراه و همگام با مردم درایجاد امنیت پیشتاز بوده ایم .
این مقام انتظامی با بیان اینكه 75 درصد از 650 هزار پرونده‌ ارجاعی به كلانتری‌ها در كشور به مصالحه انجامیده است گفت : با انجام مشاوره توسط متخصصان، این میزان پرونده به مصالحه انجامیده است ، نیروی انتظامی از نظرات كارشناسان و متخصصان در حوزه اجتماعی بهره مند است و از آن استقبال می كند .
وی گفت:در استان فارس 12 درصد كاهش جرایم ثبت شده است ، 30 تن كشفیات نیروی انتظامی دراین استان نشانگر افزایش 23 درصدی آمار كشفیات مواد مخدر است و در زمینه مقابله با كالای قاچاق نیز با افزایش 34 درصدی كشفیات روبرو هستیم .
اشتری همچنین با بیان اینكه توجه به حاشیه شهرها و برخورد با معضلات حاشیه نشینی از اولویت های نیروی انتظامی است گفت: تقویت نیرو در این مناطق و استقرار كلانتری ها در مناطق حاشیه ای در دستور كار است و پیگیری می شود، استان فارس نیز دراین زمینه شاهد اقدامات موثر بوده است .
وی با بیان اینكه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم گفت : مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر نیز از اولویت های ناجا است ، دراستان فارس در یكسال حدود 12 هزار نفر دراین زمینه دستگیر شده اند ، و فارس افزایش 11 درصدی دستگیری خرده فروشان داشته است .
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینكه گزینه برخورد با جرایم خشن در نیروی انتظامی همیشه روی میز است گفت : پلیس آگاهی با جدیت این موضوع را دنبال می كند در برخی موارد به علت رفتن یك سارق از استانی به استان دیگر ممكن است روال رسیدگی به جرایم قدری طولانی شود اما در كل در برخورد با جرایم خشن بدون اغماض دنبال می شود .
اشتری همچنین در جمع كاركنان نیروی انتظامی فارس گفت:‌افزایش امنیت پایدار همراه با جلب رضایت مردم از جمله اولویت های ناجا است كه ما در این زمینه از نظر متخصصان و كارشناسان بهره مند هستیم ، مردم باید از عملكرد پلیس رضایت داشته باشند ضمن انكه امنیت پایدار و با ثبات در كشور حاكم باشد.
وی با بیان اینكه نیروی انتظامی به شغل و لباس خود افتخار می كند گفت: ناجا در تامین امنیت كه بالاترین سرمایه جامعه و بالاترین نعمت است، دخیل است امنیت ایران اسلامی اكنون امنیتی پایدار، با ثبات و مثال زدنی است ، رهنمودها و هدایت های مقام معظم رهبری، جان فشانی های شهدا، تلاش های كاركنان نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی از عوامل اصلی امنیت در كشور است.
وی یكی از راهبردی ترین برنامه های پلیس در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را مبارزه قاطع با پدیده قاچاق كالا عنوان كرد و افزود: پلیس این رویكرد را در تمامی استان ها دنبال می كند .
خبرنگار : نیكنام خشنودی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالك زاده
6113 /1876

سرخط اخبار سیاست