۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۶
کد خبر: 82351180
T T
۰ نفر
عضو مجمع علمای مسلمان لبنان: جهاد حقیقی، جهاد در راه آزادی قدس است

تهران-ایرنا- 'دیاب مهداوی' عضو مجمع علمای مسلمان لبنان در حاشیه سی امین كنفرانس سالانه وحدت اسلامی در تهران در خصوص جنگ های منطقه گفت: مسلمان واقعی كسی است كه در راه آزادی فلسطین و قدس مبارزه كند، نه به بهانه دفاع از مردم مظلوم، آتش جنگ را در آن كشور شعله ور سازد.

عضو مجمع علمای مسلمان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: متاسفانه امت اسلامی در دوران سختی به سر می برد و دچار چند دستگی شده است؛ تكفیری ها و حامیان آنها در داخل (كشورهای اسلامی) و همچنین آمریكا و رژیم صهیونیستی در خارج (كشورهای اسلامی) حتی لحظه ای برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان از پای ننشسته و نمی شینند و برگزاری كنفرانس اسلامی در عین ایجاد اتحاد و همبستگی میان مسلمانان، سیلی محكمی به صورت دشمنان است، تا نشان دهد كه امت اسلامی امتی متحد است كه با داشتن دین و قبله واحد، تمام قد در برابر اقدامات ویرانگرانه دشمنان می ایستد.
وی با تاكید بر این كه علمای مسلمان باید با ترویج افكار تكفیری ویرانگر، كه ارتباطی به اسلام اصیل ندارد، مقابله كنند،افزود: در اسلام چیزی به عنوان كشتار و ذبح (انسان ها) وجود ندارد و مسلمان تنها برای دفاع از اسلام شمشیر به دست می گیرد، نه اینكه بخواهد مردم را به اجبار وارد اسلام كند.
مهداوی افزود: برخی از كشورهای عربی ادعا می كنند كه می خواهند مردم سایر كشورها را از ظلم و استبداد نجات دهند، اما مردم این كشورها و حامیان مدعی آنها، بیش از هر كس دیگری خود به عدالت نیازمند هستند و آنها اول باید عدالت را در كشور خود پیاده كنند؛ این كشورها نه در حكومت و نه در هیچ چیز دیگری عدالت ندارند، پس چگونه می توانند در سایر كشورها به این بهانه كه اینكه مردم آنها مظلوم هستند، عدالت را اجرا كنند.
عضو مجمع علمای مسلمان لبنان با بیان اینكه تكفیری ها تصویر اسلام را مخدوش كردند و آنگونه كه خود می خواهند، اسلام را شناختند، اما اسلام واقعی هرگز این گونه اقدامات را نمی پذیرد، تاكید كرد: برگزاری كنفرانس وحدت اسلامی برای ایجاد همبستگی و یكپارچگی میان مسلمانان سراسر دنیا می تواند راهی موثر برای مقابله با اینگونه افكار و اقدامات تكفیری باشد.
وی در ادامه گفت: علما و اندیشمندان اسلامی كه از نقاط مختلف جهان اسلام در این كنفرانس گرد هم جمع شده اند، ضمن هم اندیشی درباره اوضاع و مشكلات موجود در كشورهایشان تاكید دارند كه مسلمانان برادران یكدیگر هستند و باید به لحاظ فكری و رسانه ای در برابر دشمن بایستند و برای مقابله با آن متحد و یكپارچه عمل كنند.
مهداوی تصریح كرد: مردم دنیا امروز متاسفانه بیشتر تحت تاثیر رسانه ها هستند؛ برخی از این رسانه ها به جای اینكه عاملی برای تقویت همبستگی میان مسلمانان شوند، بذر فتنه و جدایی را می پاشند؛ مسلمانان وجوه اشتراك بسیاری دارند كه به نود درصد می رسد و تنها در ده درصد با هم اختلاف نظر دارند؛ چرا مسلمانان كه خدای واحد، پیامبر واحد، دین واحد، كتاب واحد و قبله واحدی دارند این اشتراكات را رها كرده و با روی آوردن به موارد جزئی اختلافات، به تفرقه ها دامن می زنند.
وی در ادامه گفت: امت اسلامی یك مسئله واحد دارد و آن هم مسئله فلسطین است؛ یك مسلمان واقعی اگر می خواهد در راه خدا جهاد كند، باید در راه آزاد سازی مسجدالاقصی و فلسطین بجنگند؛ فلسطینی كه امروز در اشغال رژیم صهیونیستی است؛ صهیونست ها حتی اجازه نمی دهند كه صدای اذان از مساجد به ویژه قدس پخش شود؛ پس غیرت كسانی كه ادعای مسلمانی دارند، كجاست!، فلسطین و قدس قبله مجاهدین واقعی است.
مهداوی تصریح كرد: اینگونه می توان فهمید كسانی كه در راه فلسطین و قدس می جنگند و از مسئله فلسطین حمایت می كنند، جهادشان حقیقی و درست است و مسلمان واقعی به شمار می روند و هركس فلسطین را رها كند و در سایر كشورها به بهانه دفاع از مظلومان آن كشور بجگند، در واقع به نمایندگی از خود و نه اسلام آتش جنگ را شعله ور كرده است.
وی در پایان بیان داشت كه درگیری ها در منطقه تنها به نفع دشمنان از جمله رژیم صهیونیستی، آمریكا و حامیان آن است كه در تلاش برای نابودی ارزش های اسلامی هستند.
سی امین كنفرانس وحدت اسلامی روز پنج شنبه 25 آذرماه با حضور بیش از 200 نفر از شخصیت ها و اندیشمندان مذهبی، علمی، فرهنگی و سیاسی مسلمان از بیش از 50 كشور جهان در تهران آغاز به كار كرد.
خاورم**9329**9366**1275
خبرنگار: **ندا بهبودی**صغری رحیمی**انتشار دهنده: مجید جعفری
۰ نفر